Як захистити диких тварин від згубного впливу аграріїв не на папері, а в реальності?
Про це говорили на першому засіданні робочої групи із недопущення загибелі диких тварин при веденні сільського господарства. У ній взяли участь заступник Міністра Олександр Краснолуцький, народний депутат Юлія Овчіннікова, представник Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь, екологи, зоозахисники та науковці, – повідомляє пресслужба Міндовкілля.
«Масова загибель птахів, що відбулася у Біосферному заповіднику «Асканія-Нова» у лютому через отруєння речовиною, яку використовують аграрії, велика проблема, не тільки для південних областей, а й для всієї України. Тому нам треба напрацювати комплексні зміни та рекомендації, щоб у подальшому захистити диких тварин від згубного впливу при веденні сільського господарства», – наголосив заступник Міністра.
– Щороку ми втрачаємо в межах 40-60% від чисельності популяцій, віднесених до фауністичних комплексів польових ландшафтів і прилеглих екотонів (водойми, болота, узлісся), саме через аграний фактор, а точніше – первісні підходи до механізації та хімізації сільськогосподарських угідь” – зазначив Голова Науково-технічної ради Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь, доктор сільськогосподарських наук, Василь Новицький.
Основні підсумки зустрічі:
- Міндовкілля опрацює з Держгеокадастром можливість створення у кадастрі окремого шару, де відображатимеся інформація про використання пестицидів зі строками та часом внесення;
- Обговорили питання створення навколо природно-заповідних територій охоронних зон;
- Міндовкілля перегляне порядок застосування та реєстрації пестицидів.
За результатами, вирішили підготувати план роботи робочої групи, який буде надісланий усім членам для внесення правок і подальшої роботи.
Варто зазначити, що Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь готова безоплатно передати державі всі напрацювання та делегувати кращих фахівців для подальшої співпраці на благо тваринного світу України, – про це йдеться на сайті Асоціації!