Заплановані рубки у старовікових лісах “Кармелюкового Поділля”: ризик для біорізноманіття

Національний природний парк “Кармелюкове Поділля” – це мальовничий куточок України, де збереглися старовікові ліси, багаті на біорізноманіття. Проте, нещодавно з’явилися плани, які можуть зашкодити цій унікальній екосистемі – повідомляє WWF-Україна.

За інформацією природоохоронної організації, 23 лютого на засіданні науково-технічної ради Національного природного парку “Кармелюкове Поділля” розглядалось погодження лімітів на використання природних ресурсів філією Гайсинське ЛГ ДП “Ліси України” на 2024 рік. Заплановані філією рубки формування та оздоровлення включають вибіркові санітарні рубки у старовікових лісах природного походження віком понад 130 років. Загальний обсяг деревини, яку планується заготувати становить 13713 кубометрів, з яких 68% (9318 кубометрів) — шляхом вибіркових санітарних рубок.

Читайте також: Мисливці у Фландрії висадили 34 тис. дерев і кущів

– Такі великі обсяги заготівлі деревини шляхом санітарних рубок у лісах, задача яких виконувати переважно природоохоронні функції, викликають багато запитань і можуть шкодити біорізноманіттю. До прикладу, за даними сайту ЛІАЦ філією Гайсинське ЛГ ДП “Ліси України” у 2023 році було заготовлено 3430 кубометрів деревини у межах природно-заповідного фонду, у Карпатському біосферному заповіднику ця цифра становила 4763 кубометри, а у Карпатському національному природному парку — понад 12 000 кубометрів, – зазнають в WWF-Україна та, додають, що недостатня прозорість погодження процесу вирубки та відсутність моніторингу його ефективності посилюють проблему.

WWF-Україна закликала Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України не погоджувати надання лімітів на використання природних ресурсів філією Гайсинське ЛГ ДП “Ліси України” на 2024 рік у межах Національного природного парку “Кармелюкове Поділля” та ретельно ставитись до перевірки погоджень вибіркових санітарних рубок у старовікових заповідних лісах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *