Амбітна кліматична стратегія ЄС вартістю 1 трильйон євро, яка включає 115 мільярдів на відновлення біорізноманіття, опинилася під загрозою через конфлікт між захисниками вовків та фермерами. Про це повідомляє видання Bloombergю. За інформацією видання, минулого року вовки атакували щонайменше 65 500 сільськогосподарських тварин по всій Європі, завдаючи значних збитків фермерам. У 2022 році ЄС виплатив фермерам 18,7 мільйонів євро компенсацій за тварин, вбитих вовками.
Ситуація загострилася після того, як у вересні 2022 року вовк GW950m вбив поні, який належав президенту Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн. Після цього інциденту Єврокомісія випустила 100-сторінкову доповідь про стан вовків у Європі та запропонувала знизити їхній природоохоронний статус, що дозволило б країнам з великою популяцією вовків встановлювати квоти на полювання.
Екологи стверджують, що зміна захисту вовків є популістським кроком напередодні виборів до Європарламенту в червні. Вони наголошують, що полювання – це хибне рішення, і наука довкола цього питання не змінилася.
Фермери ж вважають, що дозвіл на полювання допоможе зберегти традиційне скотарство, яке є важливим для підтримки сільських громад та запобігання лісовим пожежам.
Виходить цікава ситуація, що поточна політика ЄС змушує фермерів платити двічі: через податки та втрати худоби. А що стосується екологів, то виникають підозри, що справжньою їхньою мотивацією може бути не стільки турбота про долю вовків, скільки захист власних фінансових інтересів, адже на кону – величезні кошти, виділені на захист біорізноманіття.
2 коментарі до “1 трлн євро на клімат, 115 млрд на біорізноманіття, 65 тис. нападів вовків: чи переймаються екологи більше гаманцями, ніж фермери?”