Сказ і відстріл тварин: чому в областях різні підходи?
ЗМІСТ
Дивну ситуацію можна спостерігати у підходах органів влади різних областей до ліквідації спалахів сказу серед тварин, зокрема шляхом їх відстрілу.
Поліція застрелила хвору собаку в Полтавській області
20 січня 2024 року в місті Гадяч Полтавської області поліція застрелила безпритульну собаку, яка покусала 4 людей і мала ознаки сказу. Діагноз підтвердили лабораторні дослідження. Розпочато карантин і щеплення тварин. Повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.
Водночас в Івано-Франківській області у листопаді 2023 року поліція відмовила управлінню лісового та мисливського господарства у відстрілі лисиць “через воєнний стан”. При цьому сказ у лисиць в цій області реєструється.
Схожа заборона і на Львівщині через протести “зоозахисників”
Голова Сокільницької громади Тарас Сулимко заборонив відстріл бродячих тварин, назвавши його “аморальним” та “негуманним”. Натомість він закликав “застосувати вміння стріляти на фронті”.
Брак єдиного підходу
Як бачимо, органи влади по-різному реагують на спалахи сказу. У одних випадках відстрілюють тварин, в інших – категорично проти. Такий різнобій в підходах є небезпечним в умовах епізоотичних ситуація. Адже вірус не знає кордонів областей.
Експерти закликають до єдиної національної стратегії з локалізації сказу, використовувати європейський досвід. Інакше хвороба буде лише поширюватися країною, створюючи загрозу як для тварин, так і людей.
Один коментар до “Сказ і відстріл тварин: чому в областях різні підходи?”