У бельгійській школі “Vrije Basisschool Jezus-Eik” міста Оверейсе для учнів третього класу провели інтерактивний урок з основ мисливства, під час якого діти вивчали роль мисливців у збереженні біорізноманіття та підтриманні балансу в природі
Позначка: біорізноманіття
У прикордонних лісах Самбірського району Львівської області встановлені фотопастки зафіксували присутність диких тварин – рисі, вовка та ведмедя, а також косулі.
Ракун звичайний
продовжує активно розселятися територією Німеччини. За даними 2023 року, близько 69% мисливських угідь країни зафіксували присутність цього виду – це майже на три чверті більше порівняно з 2011 роком.
Німецька мисливська спільнота активно долучилася до формування екологічної політики країни, запропонувавши конкретні рекомендації щодо вдосконалення нових екологічних регуляцій в агросекторі, які мають запрацювати з 2026 року.
Європейська Комісія відкрила процедуру порушення проти Мальти та передала справу Франції до Суду Європейського Союзу через регіональні практики полювання, що викликало обурення у мисливській спільноті Європи
Житомир стане місцем проведення унікального заходу для української мисливської спільноти. 21 березня 2025 року у Поліському національному університеті відбудеться відкрита лекція з оцінювання мисливських трофеїв.
Нещодавно вийшла друком нова книга відомого британського фахівця з соколиного полювання, еколога та фермера Ніка Фокса під назвою “Полювання з етикою: Особиста подорож” (Hunting Ethics: A Personal Journey).
Зимовий облік фауни, проведений службою державної охорони Карпатського національного природного парку, виявив значну кількість козуль (142) та лисиць (109), що складає найбільшу частку серед усіх підрахованих тварин.
Європейська Комісія пропонує внести цільову поправку до додатків Директиви про середовища існування (Habitats Directive), яка узгодить законодавство ЄС зі зміненим статусом захисту вовка з “суворо захищеного” на “захищений” відповідно до Бернської конвенції
На території Національного природного парку “Дністровський каньйон” було виявлено шакала (Canis aureus) — хижака, який за розмірами посідає проміжне місце між лисицею та вовком. Це перша достовірна зустріч тварини на Тернопільщині.
На території природного заповідника “Єланецький степ” Миколаївської області виявлено факт браконьєрства – незаконно відстріляно двох сарн європейських. Збитки, завдані державі внаслідок протиправних дій, оцінено у 544 тисячі гривень.
За минулий рік у Вінницькому надлісництві популяція європейських зубрів, що налічує 132 особини, поповнилася тринадцятьма новонародженими телятами, хоча п’ять тварин загинули від природного старіння.
На Вінниччині, Кіровоградщині та Черкащині користувачі мисливських угідь проводять традиційний “зимовий перепис” лісових мешканців. Масштабна робота з обліку тварин охоплює територію загальною площею понад 5,7 мільйонів гектарів мисливських угідь.
Трагічний інцидент стався в окрузі Меру, Кенія, де дикий слон атакував та вбив фермера, який працював на своїй плантації мірaa (місцева сільськогосподарська культура)
“Невинних лисенят можна відстрілювати в липні та серпні” – такий заголовок має кампанія в соціальних мережах від Данського товариства охорони природи.
У лісах Івано-Франківської області мисливці вперше виявили та вполювали 20 шакалів – вид хижаків, який раніше не траплявся в регіоні
В угіддях Виноградівського районного відокремленого підрозділу Українського товариства мисливців і рибалок, провели щорічний облік диких тварин.
Незважаючи на аномально теплу зиму та складні безпекові умови, державне підприємство “Ліси України” продовжує активну роботу з підтримки популяцій диких тварин у прифронтових регіонах
Національний парк Кабаньєрос в Іспанії став показовим прикладом того, як заборона полювання може негативно вплинути на екосистему та економіку регіону.
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо моніторингу біологічного та ландшафтного різноманіття, яка встановлює чіткі вимоги до організації цього процесу та визначає перелік об’єктів спостереження.
В Україні аномально тепла зима суттєво вплинула на поведінку диких тварин – ведмеді відмовляються від зимової сплячки, а в оленів та інших копитних змістився період розмноження…
У звіті Державного агентства лісових ресурсів України за 9 місяців 2024 року питанню мисливського господарства приділено критично мало уваги, особливо з огляду на поступове відновлення полювання в окремих регіонах країни.
4 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день охорони дикої природи – день, який нагадує про необхідність збереження флори й фауни Землі
Робота в лісі стала джерелом відновлення та зцілення для демобілізованого військового Дениса Мороза, який після поранення повернувся до своєї служби єгерем в Корюківській філії
CIC оголосила конкурс для молодих науковців у сфері управління дикою природою з призовим фондом €750
Студентів віком до 35 років запрошують взяти участь у конкурсі наукових проєктів Young Opinion Research Award 2025, який проводить Міжнародна рада з охорони дичини та диких тварин (CIC).
У Німеччині стартував пілотний проєкт з екологічного планування території для диких тварин (WÖRP), спрямований на вирішення конфліктів між дикими тваринами та господарською діяльністю людини в культурному ландшафті
Європейські мисливські асоціації успішно провели тиждень популяризації м’яса дичини, який відбувся 4-10 листопада 2024 року.
На українсько-словацькому кордоні камери відеоспостереження зафіксували рідкісного відвідувача – зубра, який прийшов з національного парку сусідньої держави
У колумбійському місті Калі завершилася 16-та Конференція сторін Конвенції ООН про біологічне різноманіття (COP16).
Мисливсько-рибальське господарство “Єгер” у селі Івангород на Чернігівщині успішно реалізує програму відновлення популяції благородних оленів. За минулий рік після переселення 165 особин з оленячої ферми на Сумщині, самки дали близько 70% приплоду