Позначка: біорізноманіття

У бельгійській школі “Vrije Basisschool Jezus-Eik” міста Оверейсе для учнів третього класу провели інтерактивний урок з основ мисливства, під час якого діти вивчали роль мисливців у збереженні біорізноманіття та підтриманні балансу в природі

Німецька мисливська спільнота активно долучилася до формування екологічної політики країни, запропонувавши конкретні рекомендації щодо вдосконалення нових екологічних регуляцій в агросекторі, які мають запрацювати з 2026 року.

Європейська Комісія відкрила процедуру порушення проти Мальти та передала справу Франції до Суду Європейського Союзу через регіональні практики полювання, що викликало обурення у мисливській спільноті Європи

Житомир стане місцем проведення унікального заходу для української мисливської спільноти. 21 березня 2025 року у Поліському національному університеті відбудеться відкрита лекція з оцінювання мисливських трофеїв.

Нещодавно вийшла друком нова книга відомого британського фахівця з соколиного полювання, еколога та фермера Ніка Фокса під назвою “Полювання з етикою: Особиста подорож” (Hunting Ethics: A Personal Journey).

Зимовий облік фауни, проведений службою державної охорони Карпатського національного природного парку, виявив значну кількість козуль (142) та лисиць (109), що складає найбільшу частку серед усіх підрахованих тварин.

Європейська Комісія пропонує внести цільову поправку до додатків Директиви про середовища існування (Habitats Directive), яка узгодить законодавство ЄС зі зміненим статусом захисту вовка з “суворо захищеного” на “захищений” відповідно до Бернської конвенції

На території Національного природного парку “Дністровський каньйон” було виявлено шакала (Canis aureus) — хижака, який за розмірами посідає проміжне місце між лисицею та вовком. Це перша достовірна зустріч тварини на Тернопільщині.

На території природного заповідника “Єланецький степ” Миколаївської області виявлено факт браконьєрства – незаконно відстріляно двох сарн європейських. Збитки, завдані державі внаслідок протиправних дій, оцінено у 544 тисячі гривень.

На Вінниччині, Кіровоградщині та Черкащині користувачі мисливських угідь проводять традиційний “зимовий перепис” лісових мешканців. Масштабна робота з обліку тварин охоплює територію загальною площею понад 5,7 мільйонів гектарів мисливських угідь.

Незважаючи на аномально теплу зиму та складні безпекові умови, державне підприємство “Ліси України” продовжує активну роботу з підтримки популяцій диких тварин у прифронтових регіонах

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо моніторингу біологічного та ландшафтного різноманіття, яка встановлює чіткі вимоги до організації цього процесу та визначає перелік об’єктів спостереження.

У звіті Державного агентства лісових ресурсів України за 9 місяців 2024 року питанню мисливського господарства приділено критично мало уваги, особливо з огляду на поступове відновлення полювання в окремих регіонах країни.

У Німеччині стартував пілотний проєкт з екологічного планування території для диких тварин (WÖRP), спрямований на вирішення конфліктів між дикими тваринами та господарською діяльністю людини в культурному ландшафті

Мисливсько-рибальське господарство “Єгер” у селі Івангород на Чернігівщині успішно реалізує програму відновлення популяції благородних оленів. За минулий рік після переселення 165 особин з оленячої ферми на Сумщині, самки дали близько 70% приплоду