Ботсвана пропонує переселити до Німеччини 20 тисяч слонів у відповідь на заборону трофейного полювання

Президент Ботсвани Мокгвіці Масісі, фото: picture alliance/KEYSTONE

Президент Ботсвани Мокгвіці Масісі висунув несподівану пропозицію передати Німеччині 20 тисяч слонів у відповідь на плани німецького уряду заборонити ввезення мисливських трофеїв з Африки. Про це повідомляє видання Bild.

За словами Масісі, Ботсвана страждає від “перенаселення” слонів, чисельність яких перевищила 130 тисяч особин і продовжує зростати на 6 тисяч щороку. Тварин у країні розглядають як “ресурс”, а контрольоване полювання – як “стале використання”.

Фото: picture alliance / imageBROKER

Однак міністр навколишнього середовища Німеччини Штеффі Лемке та партія “Зелених” виступають проти трофейного полювання. У Ботсвані таку позицію розцінюють як прояв “расистських тенденцій” та звинувачують європейців у нав’язуванні своїх правил без врахування місцевих реалій.

Читайте також: Трофейне полювання: маніпуляції “зоозахисників” чи реальна загроза

“Якщо “зелені” все знають краще, нехай покажуть, як можна жити зі слонами без полювання”, – заявив Масісі в інтерв’ю Bild. Він наголосив, що пропозиція передати Німеччині 20 тисяч слонів – не жарт. Єдина умова – тварини мають вільно пересуватися на новому місці, як в Африці.

Читайте також: Полювання на трофеї: баланс добробуту тварин і збереження

Президент Ботсвани нагадав, що його країна вже передала 8 тисяч слонів Анголі та має намір відправити частину тварин до Мозамбіку. За його словами, слони в Ботсвані регулярно затоптують людей на смерть, знищують врожаї та руйнують села. Полювання ж дозволяє регулювати їхню чисельність.

Міністр навколишнього середовища Німеччини Штеффі Лемке, фото: Jonathan Penschek/dpa

Масісі запросив міністра Лемке відвідати Ботсвану та на власні очі побачити, як країна опікується дикою природою, адже 40% її території відведено під заповідники. “Ми платимо ціну за те, що зберігаємо цих тварин для світу – і навіть для партії пані Лемке”, – підсумував президент.

Нагадаємо, що полеміка між африканськими країнами та німецькими “зеленими” щодо трофейного полювання триває вже кілька тижнів. Раніше Намібія звинуватила Лемке в “расизмі” та “неоколоніалізмі” через її наміри обмежити ввезення мисливських трофеїв до ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *