Держпродспоживслужба звітує про епізоотичну ситуацію: більше питань, ніж відповідей

У Держпродспоживслужбі відбулася нарада щодо епізоотичної ситуації в Україні. Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на своєму сайті. Проте, замість конкретних даних, відомство обмежилося загальними фразами та планами на майбутнє.

За словами керівництва служби, у першому півріччі 2024 року “суттєво змінилась динаміка захворювань сказу та АЧС”. Однак, що саме означає ця “суттєва зміна” – зростання чи зменшення випадків захворювань – залишається загадкою. Жодних конкретних цифр щодо виявлених випадків сказу та африканської чуми свиней не наведено.

Олег Осіян, перший заступник Голови Держпродспоживслужби, запевняє, що всі територіальні органи забезпечені вакцинами від сказу для домашніх тварин. Проте, скільки саме тварин вже вакциновано і скільки ще планується вакцинувати – не повідомляється.

Заступник Голови служби Володимир Кустуров закликав посилити профілактичну роботу щодо АЧС у всіх областях, незалежно від наявності зареєстрованих випадків. Але знову ж таки, без конкретики щодо кількості та локацій спалахів.

Читайте також: В Україні зафіксували зростання випадків АЧС у 5,2 раза

Єдині конкретні цифри, наведені у звіті, стосуються кількості зареєстрованих тварин у Єдиному Державному Реєстрі. Проте, без порівняння з попередніми періодами, ці дані мало що говорять про реальний стан справ.

Складається враження, що Держпродспоживслужба або не володіє повною інформацією про епізоотичну ситуацію в країні, або з якихось причин не бажає її оприлюднювати. В будь-якому випадку, такий підхід викликає занепокоєння щодо реальної готовності відомства ефективно протидіяти поширенню небезпечних захворювань тварин.

Залишається сподіватися, що обіцяні регулярні наради дійсно сприятимуть покращенню ситуації, а не лише продукуванню чергових загальних фраз без конкретики.

Один коментар до “Держпродспоживслужба звітує про епізоотичну ситуацію: більше питань, ніж відповідей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *