З початку червня в Україні зафіксовано щонайменше сім випадків АЧС у шести областях

В Україні спостерігається стрімке зростання кількості спалахів африканської чуми свиней (АЧС). За даними телеграм-каналу “Мисливство UA”, з початку червня зафіксовано щонайменше сім випадків АЧС у шести областях країни.

Спалахи зареєстровано у Чернівецькій, Житомирській, Полтавській, Волинській, Херсонській, Київській та Харківській областях. У багатьох населених пунктах введено карантин, а на одній з ферм Київщини все поголів’я свиней було умертвлено та спалено.

Однак, нещодавня нарада в Держпродспоживслужбі викликає занепокоєння щодо прозорості інформування про ситуацію. У своєму повідомленні відомство обмежилося загальними фразами про “суттєву зміну динаміки захворювань сказу та АЧС” у першому півріччі 2024 року, не надавши конкретних цифр щодо кількості спалахів.

Ця невідповідність між даними з відкритих джерел та офіційними повідомленнями ставить питання про реальні масштаби проблеми та ефективність заходів боротьби з АЧС.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Кабміні рекомендувала обласним військовим адміністраціям зменшити поголів’я диких свиней в мисливських угіддях шляхом полювання. Проте, як зазначає “Мисливство UA”, полювання в Україні залишається забороненим вже третій рік поспіль.

Ситуація потребує негайного реагування та прозорого інформування громадськості про реальний стан справ та заходи, що вживаються для запобігання подальшому поширенню АЧС в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *