Документи, які пояснюють рішення про заборону весняного полювання

Це документи із сайту Верховної ради України, а саме пояснювальна записка та висновок Головного науково-експертного управління.
Пропонуємо вашій увазі ознайомитись із цими текстами без змін:

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України

 “Про мисливське господарство та полювання”

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про мисливське господарство” розроблений вченими та спеціалістами біологічного факультету Київського Національного університету ім. Т.Г. Шевченка, Київського еколого-культурного центру та депутатом Верховної Ради України О.В. Голубом.
В 1925 р. в Української РСР, а в 1927р. в Криму було заборонено весняне полювання. Це пояснювалось тим, що весняне полювання є шкідливим фактором неспокою, тому що вкрай плачевно впливає на відтворення тварин, на яких полюють, неетичне, сприяє браконьєрству та вихованню негуманного відношення до тварин у підростаючого покоління.
Тим часом, через 75 років після заборони, прийнятим в 2000 р. Верховною Радою України Законом України “Про мисливське господарство та полювання” весняне полювання було дозволено.
Це було зроблено помилково, тому що число тварин, на яких полюють в Україні , за цей час ще більш зменшилось, в останні роки різко упала культура полювання. Недоцільність проведення весняного полювання пояснюється ще й тим, що до цього часу в Україні відсутній аби який серйозний контроль за його проведенням. Проти проведення весняного полювання в Україні виступає Інститут зоології НАН України, широка громадськість. Весняне полювання вже давно закрито у всіх країнах Європейського Союзу.
2. Цілі та завдання прийняття акта.
Ціль даного Закону – внесення змін в Закон України “Про мисливське господарство та полювання” з метою заборони весняного полювання в Україні, що буде сприяти раціональному використанню мисливських ресурсів, значному скороченню браконьєрства та охороні рідких, занесених у Червону книгу тварин.
3. Загальна характеристика та основні положення проекту акта.
Даний Закон вносить зміни в регламентацію термінів проведення полювання, що буде сприяти покращенню раціонального використання та охорони мисливських тварин.
4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері
правового регулювання.
Діяльність в області полювання та мисливського господарства регламентує Закон України “Про мисливське господарство та полювання”, в статтю 19 якого (строки полювання) необхідно внести зміни, які виключають проведення весняного полювання в Україні. В теперішній час практично у всіх країнах Європейського Союзу весняне полювання заборонено. В 2002р. Рада Європи виступила з вимогою заборони весняного полювання в тих країнах , де воно ще провадиться.
В 2003р. заборонили весняне полювання Туреччина та Болгарія. В США та Канаді весняне полювання заборонено з 1913 р. В Україні весняне полювання було заборонено з 1925 р. по 2000 р., коли воно було необґрунтовано дозволено.
5. Фінансово-економічне обґрунтування
Прийняття Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про мисливське
господарство та полювання” не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.
6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта
Закон “Про внесення зміни до Закону України “Про мисливське господарство та полювання” відповідає інтересам держави, тому що його прийняття направлено на покращення раціонального використання та охорону природних ресурсів, у тому числі, тваринного світу. Він також буде сприяти етичному та екологічному вихованню підростаючого покоління.
Прийняття Проекту Закону України дасть можливість активізувати міри по охороні тваринного світу та, особливо, рідких видов, занесених у Червону книгу, відповідає принципам сталого розвитку, а також сприяє поглибленої інтеграції
України в західноєвропейський простір.
Народний депутат України Голуб О.В. (№350)

ВИСНОВОК
на проект Закону України “Про внесення змін до Закону України Про мисливське господарство і полювання” (щодо строків полювання)
(реєстрац. № 4194 від 26.09.2003 р.)

Проект містить пропозицію про встановлення заборони щодо весняного полювання на самців крижня, тетерука, вальдшнепа та гусок. Ця пропозиція ґрунтується на вивченні відповідного зарубіжного досвіду, який свідчить на користь запровадження такої заборони, а також вітчизняної практики весняного полювання, яка негативно впливає на відтворення окремих представників тваринного світу, а тому заслуговує на підтримку.

Керівник Головного управління А.Мацюк

Один коментар до “Документи, які пояснюють рішення про заборону весняного полювання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *