Зимовий облік фауни, проведений службою державної охорони Карпатського національного природного парку, виявив значну кількість козуль (142) та лисиць (109), що складає найбільшу частку серед усіх підрахованих тварин.
Позначка: фауна
У рамках природоохоронної ініціативи вихованці Вищедубечанського учнівського лісництва долучилися до важливої справи – облаштування годівниць для диких тварин у зимовий період.
На Вінниччині, Кіровоградщині та Черкащині користувачі мисливських угідь проводять традиційний “зимовий перепис” лісових мешканців. Масштабна робота з обліку тварин охоплює територію загальною площею понад 5,7 мільйонів гектарів мисливських угідь.
У мисливських угіддях Дніпропетровської області триває активний період зимової підгодівлі диких тварин. Мисливці регулярно поповнюють годівниці та солонці необхідними кормами, щоб допомогти тваринам пережити холодну пору року.
Міжнародна рада з полювання та охорони дичини (CIC) повідомляє про встановлення нового потенційного світового рекорду серед трофеїв лані.
У лісах Івано-Франківської області мисливці вперше виявили та вполювали 20 шакалів – вид хижаків, який раніше не траплявся в регіоні
У мисливських угіддях поблизу Львова зафіксували незвичне явище – дикі кабани почали народжувати поросят у грудні-січні замість традиційного кінця січня-лютого.
Незважаючи на воєнний стан, місцеві організації Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР) продовжують активну роботу в мисливських угіддях, здійснюючи важливі біотехнічні заходи та контролюючи популяцію хижаків.
В горах Буковини камери відеоспостереження зафіксували незвичайну поведінку бурого ведмедя, який розважався з тюком сіна на підгодівельному майданчику
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо моніторингу біологічного та ландшафтного різноманіття, яка встановлює чіткі вимоги до організації цього процесу та визначає перелік об’єктів спостереження.
У мисливських господарствах Рівненської області стартував щорічний зимовий облік мисливської фауни, який триватиме протягом січня-лютого.
4 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день охорони дикої природи – день, який нагадує про необхідність збереження флори й фауни Землі
У Закарпатській області розпочнуть регулювання чисельності хижих тварин задля запобігання поширенню сказу серед дикої та свійської фауни.
На українсько-словацькому кордоні камери відеоспостереження зафіксували рідкісного відвідувача – зубра, який прийшов з національного парку сусідньої держави
Днями в регіоні Іль-де-Франс поблизу міста Рамбує пройшла регіональна зустріч сокольників, організована Національною асоціацією сокольників та яструбників Франції (ANFA)
Завдяки стабільному джерелу їжі у вигляді фазанів, 2024 рік став рекордним для данських беркутів: шість пар птахів успішно вивели сім пташенят.
У рамках проєкту LIFE Wild Wolf у Хорватії розпочали випробування захисних жилетів для мисливських собак.
Сьогодні, 4 жовтня, світова спільнота відзначає Всесвітній день захисту тварин. Ця дата набуває особливого значення в Україні, де військова агресія та інші фактори створюють серйозні загрози для дикої природи.
З настанням осені в Україні розпочався сезон оленячого реву – захоплююче природне явище, яке щороку приваблює мисливців та любителів природи.
З середини вересня у лісах Чернівецької області можна почути ревіння оленів – так розпочався їхній щорічний шлюбний період, який триватиме до середини жовтня. Кадри реву самця у природному середовищі вдалося зафільмувати на Путильщині
У неділю вранці, 1 вересня 2024 року, поблизу озера Генрі в Айдахо, США, стався небезпечний інцидент за участю грізлі та мисливців.
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику продовжують вивчати місцеву фауну. Цього разу увагу дослідників привернув заєць сірий, або русак.
У соціальних мережах активно обговорюється приголомшливе відео, на якому зафіксовано, як койот викрадає маленького домашнього собаку прямо з приватного подвір’я.
Прикордонники Мукачівського загону поділилися незвичайними кадрами, зафіксованими їхніми камерами спостереження на державному кордоні.
Ківерцівському районі Волинської області працівники лісового господарства надали допомогу дикій тварині, яка постраждала під час шлюбного періоду.
У бельгійському місті Вліммерен 7 вересня 2024 року відбудеться сесія з оцінювання мисливських трофеїв, де вартість експертизи складе від 20 до 50 євро залежно від якості трофею. Оцінку проводитимуть експерти Міжнародної ради з полювання та збереження дичини (CIC).
Професор Відар Селос з Норвезького університету природничих наук висунув гіпотезу про те, що врожайність чорниці може бути ключовим фактором, який впливає на чисельність популяції білої куріпки.
Проєкт з відновлення популяції куріпок у східній частині Нідерландів продемонстрував вражаючі результати. За період з жовтня 2021 по березень 2023 року кількість цих птахів у регіоні Твентеранд збільшилась удвічі.
Від проблем з хижаками до створення музею ловецтва: серпневий огляд діяльності мисливських об’єднань
Перед вами шостий випуск нашої рубрики, де ми висвітлюємо діяльність основних мисливських організацій України. Цього разу ми охоплюємо період з 5 по 11 серпня 2024 року.
У Кропивницькому мешканці мікрорайону Масляниківка б’ють на сполох через серію нападів невідомих хижаків на домашніх котів. За останній місяць загинуло близько 20 тварин