Ігор Марчук: Мисливська галузь потребує дієвих реформ та розвитку

Народний депутат України Ігор Марчук нагадав про свою обіцянку дворічної давності щодо підтримки розвитку мисливської галузі в Україні. На своїй сторінці у Facebook він поширив допис від 7 березня 2022 року, в якому висловив вдячність та повагу до українських мисливців, які одними з перших стали на захист країни від російської агресії.

Ігор Марчук
Фото: Ігор Марчук зі спогаду опублікованого в Facebook 7 березня 2022 року

Мисливці в авангарді оборони України

“Ви одні з перших пішли боронити свої сім’ї, села, селища, міста, свою Країну від путліровської навали. Ви з рушницями стали проти автоматів та танків, ваш дух та мужність незламні й непереможні!” – написав тоді Ігор Марчук, звертаючись до мисливців.

За словами народного депутата, за приблизними підрахунками понад 200 тисяч мисливців долучилися до лав Територіальної оборони ЗСУ та інших підрозділів. Маючи власну зброю, вони були серед тих, хто першими після армії став на оборону держави.

“Скільки вас я бачив на блок-постах в холодні ночі в авангарді нашої Священної Війни!” – зазначив Ігор Марчук.

Обіцянка створити найкраще мисливське законодавство

У дописі дворічної давності народний депутат пообіцяв українським мисливцям, що після перемоги над окупантом буде напрацьовано найкраще у світі мисливське законодавство. Це дозволить перетворити галузь на потужну та прибуткову сферу економіки, як це зроблено в цивілізованих країнах.

“Я хочу вам пообіцяти, що після того, як ми виженемо з нашої країни підступного, бездушного та боягузливого окупанта, ми разом напишемо найкраще у світі мисливське законодавство, – написав Ігор Марчук. – І нарешті перетворимо цю сферу у потужну та прибуткову галузь нашої економіки у кращих традиціях цивілізованих країн”.

Реакція мисливської спільноти

Допис Ігоря Марчука викликав позитивну реакцію у представників мисливської спільноти. Так, Олексій Кіуіла, військовий-мисливець, член правління Української ловецької ради,  голова ГО “Душа мисливця” подякував народному депутату за його слова.

“Прочитав Ваш пост дворічної давності …… дякую !!!!” – написав Олексій Кіуіла.

Михайло Казимир, кандидат сільськогосподарських наук, директор Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, учасник бойових дій, підтвердив, що багато мисливців добровільно вступили до лав ТрО ЗСУ.

“Честь і слава!” – додав Михайло Казимир.

Необхідність справжньої реформи мисливської галузі

Богдан Вихор, кандидат біологічних наук, виконавчий директор ГС “Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна), у коментарі до допису нардепа зазначив, що мисливське господарство давно потребує не косметичних змін, а справжньої ґрунтовної реформи. На його думку, впровадження аудиту використання державного мисливського фонду, конкурсного відбору користувачів угідь та обов’язкових програм розвитку допоможуть відновити чисельність тварин.

“Державна стратегія збереження біорізноманіття може стати чудовим інструментом відновлення тваринного світу після війни”, – підкреслив Богдан Вихор.

Ігор Марчук погодився з цією думкою і наголосив, що за 30 років незалежності було достатньо часу для “переливання з пустого в порожнє”. Тепер час діяти рішуче.

Відродження ловецтва як елемент розвитку держави

Голова Української ловецької ради Адріан Прокопенко відзначив послідовність позиції Ігоря Марчука щодо розвитку мисливства, як суспільно корисної справи, важливого елементу економіки та екології.

“Відродження ловецтва як історико-культурного елементу нашої нації, як основного екологічного інструменту відновлення та збагачення біорізноманіття, як економічного елементу нашої держави. В усіх цих напрямках мисливство МАЄ колосально важливе значення! Про це свідчить досвід як Європи, так і досвід Північної Америки”, – зазначив Адріан Прокопенко.

Він висловив сподівання, що всі, від кого залежить майбутнє українського ловецтва, багатство природи, екологія та розвиток економіки, особливо в сільській місцевості, докладуть максимум зусиль для розбудови європейської України.

Наразі Ігор Марчук, констатує, що продовжує наполегливу роботу над оновленням мисливського законодавства та розвитком галузі. Попри бюрократичні перешкоди та затягування процесу, народний депутат закликає не гаяти час, а зосередитися на посиленні еколого-економічних можливостей України в цей надскладний період.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *