Мисливська галузь потребує негайних рішень для подолання кризи

29 лютого відбулося засідання розширеної колегії Держлісагентства, де підсумували роботу мисливської галузі за 2023 рік та окреслили плани на 2024. Про це повідомляє Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь на своїй сторінці у Фейсбук.

На засіданні колегії Держлісагентства президент Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь Віктор Червоний представив аналіз поточного стану мисливського господарства. Ситуацію він охарактеризував як критичну через низку системних проблем, що потребують негайного вирішення.

Ігнорування галузі органами влади

“Ключова проблема – неналежне сприйняття державною владою цієї важливої галузі й блокування реформ окремими посадовцями”, – констатував Віктор Червоний.

На його думку, епідеміологічна ситуація, спричинена забороною полювання, має змусити чиновників змінити ставлення до мисливства.

Фінансова скрута та відсутність контролю

Голова Асоціації наголосив, що через заборону полювання мисливські господарства фактично втратили фінансування своєї діяльності з охорони угідь та тварин.

Також він відзначив відсутність належного контролю в галузі через скорочення профільних підрозділів Держлісагентства. – В Держлісагентстві, органі, який реалізує державну політику в галузі мисливського господарства скоротили Управління до Відділу. Нині його чисельність довели до 7 осіб, – зауважив Віктор Червоний.

10 ключових завдань на 2024 рік

Голова Асоціації окреслив 10 пріоритетних завдань Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських господарств на поточний рік – від лобіювання ухвалення галузевої стратегії до налагодження співпраці з європейськими структурами задля відновлення тваринного світу країни.

Головним висновком стала констатація того, що подальше зволікання у вирішенні накопичених проблем мисливської галузі призведе до її знищення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *