На Івано-Франківщині єгері з поліцейськими попередили браконьєрське полювання

17855352_421488201536837_1724603702897425036_oПро це написало на своїй сторінці у Фейсбук ДП «Вигодське лісове господарство».

У відомстві зазначають,  що взяли жорсткий курс на викорінення браконьєрства та прозорого освітлення подій, а тому публікують прізвища та місця проживання «героїв». – Щоб не тільки правоохоронні органи, але і громадськість приймала активну участь у наведенні порядку у своїй державі, – підкреслюється у повідомленні.

Із повідомлення виходить, що виявили чоловіків 8 квітня 2017 року близько 02.45 год в урочищі Солотвино (Бризинець) Людвиківського лісництва (кв.7) під час проведення патрулювання мисливських угідь ДП «Вигодське лісове господарство», проте оприлюднили інформацію тільки сьогодні – 11 квітня.

Проте повернемось до ситуації із незаконним полюванням, адже відповідно до ст.12 Закону України «Про мисливське господарство і полювання», перебування осіб на дорогах загального користування з продукцією полювання або з будь-якою зібраною розчохленою стрілецькою зброєю прирівнюється до полювання. За приписами статті 20 цього ж Закону забороняється полювання у заборонений, зокрема у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу) та застосування освітлювальних приладів, що є грубим порушенням правил полювання.

Згідно з інформацією, патруль у складі єгерської служби та представника поліції помітив автомобіль ВАЗ 2104 червоного кольору, що рухався по трасі загального значення Долина-Хуст, з вікна якого освітлювався фарошукачем лісовий масив. Поліцейський зупинив автомобіль у якому знаходилось четверо громадян, крім того в транспортному засобі знаходилась рушниця ТОЗ -120, калібру 12 з підствольним ліхтарем та фарошукач, який був підключений в прикурювач автомобіля. Рушниця належала одному з пасажирів.

Відтак всіх чотирьох доставити у Долинське ВП. Варто зазначити, що у повідомленні зазначається: “По прибуттю у відділок, підствольний ліхтар з рушниці зник”.

За даним фактом, керуючись ст.255, 242 КУпАП власника рушниці притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення правил полювання відповідно до ч.1 ст.85 цього ж Кодексу та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) грн., подано клопотання на позбавлення членства в Долинській РО УТМР та анулювання дозволу на право зберігання та носіння мисливської вогнепальної зброї. На водія, який керував автомобілем з явними ознаками алкогольного сп’яніння, складений відповідний протокол, який передбачає позбавлення водійських прав або штраф.

– Враховуючи викладене, а також те, що на вищевказаному місці затримання даних осіб, 19-21 січня 2017 року на Йорданські свята, невідомими особами було вбито трьох оленів, а неподалік від цього місця двох козуль, чим було завдано збитків державі в розмірі 61 000 гривень. Почерк знайомий. Це дає підстави вважати, що ці особи на велике релігійне свято Благовіщення мали намір убивати в тих же лісових масивах і могли знати, де в нічний час знаходяться лісові мешканці. Це затримання не дало зробити фатальний постріл та врятувало чиєсь життя, а може і чиюсь свободу і долю. У травні-червні місяці вже з’являються малята в козуль та оленів, – зазначають у ДП «Вигодське лісове господарство».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *