За результатами щорічного моніторингу, проведеного користувачами мисливських угідь, на території Житомирської та Київської областей мешкає понад 1 мільйон пернатих. Спеціалісти відзначають тенденцію до збільшення кількості фактично усіх видів мисливських птахів. Про це повідомляє Центральне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства.
Згідно з даними літнього обліку пернатої дичини, на території мисливських угідь Житомирщини площею 2,1 мільйона гектарів зафіксовано 378 тисяч пернатих. Найбільшу популяцію складає дика качка – 115 тисяч особин. Серед польових птахів нараховано 36,9 тисячі перепілок, 21,5 тисячі сірих куріпок та 2431 фазан.
На Київщині ситуація ще більш оптимістична. На території мисливських угідь площею 1,8 млн га виявлено 627 тисяч пернатих. З них 147 тисяч – качки, майже 57 тисяч – кулики, 29,4 тисячі – сірі куріпки, 5810 – фазани, а також рекордні 127 тисяч перепілок.
Особливу увагу привертають рідкісні та червонокнижні види. На Житомирщині зафіксовано 736 особин попелюха, а також 3,3 тисячі тетеруків, 5,4 тисячі орябка та 711 глухарів, які занесені до Червоної книги України. У лісах Київської області гніздиться близько 500 тетеруків.
Читайте також:
- У Фландрії відкрився сезон полювання на диких качок та гусей
- Норвезький вчений: Врожай чорниці впливає на популяцію білої куріпки
- У Вінницькій, Кіровоградській та Черкаській областях проведено облік пернатої дичини: результати викликають питання
- На Одещині спостерігається різке збільшення популяції фазана
“Такі результати свідчать про ефективність заходів з охорони та відтворення тваринного світу, які проводяться мисливськими господарствами регіону”, – зазначив представник Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.
Варто відзначити, що моніторингу підлягають близько 20 видів птахів, з яких 3 є червонокнижними. Облік проводиться з метою координації діяльності мисливської сфери в питаннях охорони, використання і відтворення тваринного світу.
Ці дані є важливими для планування мисливського сезону та розробки стратегій збереження біорізноманіття в регіоні. Зростання популяцій мисливських птахів може свідчити про покращення екологічної ситуації та ефективність природоохоронних заходів.