В Україні є значний нереалізований потенціал у галузі мисливського господарства, про що свідчить порівняння з показниками європейських країн.
Позначка: наукові дослідження
CIC оголосила конкурс для молодих науковців у сфері управління дикою природою з призовим фондом €750
Студентів віком до 35 років запрошують взяти участь у конкурсі наукових проєктів Young Opinion Research Award 2025, який проводить Міжнародна рада з охорони дичини та диких тварин (CIC).
Працівники Шацького національного природного парку провели локальний моніторинг орнітофауни на території озерно-болотних масивів Соминець, Пулемецьке і Люцимер.
На островах Тіві, що в Австралії, під час нічної риболовлі місцеві рибалки впіймали рідкісного оселедцевого короля (Oarfish) – одну з найзагадковіших глибоководних риб у світі
Міжнародна група дослідників розробила нову модель, яка дозволяє визначити придатність різних ділянок місцевості для полювання на копитних тварин.
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику спостерігається унікальне явище – народження двійні коней Пржевальського, що є надзвичайною рідкістю для цього виду в дикій природі.
У Лісабоні відбулася 13-та Міжнародна конференція з біологічних інвазій NEOBIOTA 2024, яка об’єднала понад 600 науковців із 60 країн світу.
Професійні мисливці з компанії Wintershoek Safaris виявили рідкісне утворення, відоме як “безоар”, у шлунку буйвола під час полювання в Африці.
У першому півріччі 2024 року в Україні спостерігається тенденція до зниження темпів приросту мисливських тварин через значне збільшення кількості хижаків, яка зросла до 25%.
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику продовжують вивчати місцеву фауну. Цього разу увагу дослідників привернув заєць сірий, або русак.
В Австрії розгорнулася активна дискусія щодо можливості та доцільності полювання на ведмедів. Експерти та науковці висловлюють різні думки з цього приводу, намагаючись знайти баланс між збереженням популяції хижаків та безпекою людей.
Проєкт із розведення та випуску в дику природу горлиць, який реалізує Федерація мисливців, траперів та консерваторів Мальти (FKNK), суттєво розширив наукові знання про міграцію та місця гніздування цих птахів.
Професор Відар Селос з Норвезького університету природничих наук висунув гіпотезу про те, що врожайність чорниці може бути ключовим фактором, який впливає на чисельність популяції білої куріпки.
Минуло 10 років з моменту, як у Латвії з’явилася африканська чума свиней (АЧС) – хвороба, яка є смертельною для будь-якої дикої або домашньої свині, що з нею стикається.
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику під час планового обліку птахів на водоймі-охолоджувачі ЧАЕС співробітники установи зафіксували рекордну кількість лосів.
Британський фотограф-натураліст Рональд Річардсон опублікував на своїй сторінці у Facebook серію вражаючих світлин, на яких видно, як заєць їсть мертве зайченя. З моменту публікації 27 березня 2024 року допис зібрав 902 реакції, 142 коментарі та 145 поширень, викликавши жваве обговорення та подив серед користувачів соцмережі, адже така поведінка не притаманна цим тваринам.
Пресслужба Держрибагентства повідомила про збільшення видатків на наукову і науково-технічну діяльність у сфері рибного господарства.
Національна федерація мисливців Франції (FNC) знову отримала офіційне визнання своєї діяльності у сфері охорони довкілля та управління дикою природою