Немає значення 5-го чи 12-го є 5 документів, які дають право на полювання

14525205_928456693927653_7937771218537603304_oОдні мисливці розпочали сезон полювання 5 серпня, інші чекали 12-го. Кожен користувач мисливських угідь, а загалом і конкретна область почали полювати на пернату дичину з різницею в один тиждень. Так, наприклад згідно з наказом Бердичівської міської районної організації УТМР, із 16-ї години 12 серпня 2017 року розпочнеться сезон полювання на пернату дичину, на території мисливських угідь Бердичівської районної організації УТМР. Триватиме цей сезон включно по 29 жовтня 2017 року. На хутрових тварин з 4 листопада 2017 року по 25 лютого 2018 року.
Однак не залежно від того коли мисливці почали сезон основні правила поводження зі зброєю на полюванні однаковими для всіх, адже мисливська зброя є предметом підвищеної небезпеки, а персональну відповідальність за її технічний стан несе власник зброї. Відтак умовою безпечного користування мисливською зброєю є чітке виконання правил користування нею і сувора дисципліна всіх мисливців під час полювання.
У поліції, зокрема, нагадують, що полювання з використанням вогнепальної мисливської зброї дозволяється лише особам, які в установленому порядку одержали дозвіл органу внутрішніх справ на право користування цією зброєю.
Документами на право полювання є:
• відповідний дозвіл на право носіння та зберігання зброї;
• мисливський квиток;
• щорічна контрольна картка обліку добутої дичини чи ліцензія;
• відстрілочна картка;
• паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів з відміткою про допуск до полювання у поточному році у разі їх використання під час полювання.
Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і представляти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.
На полюваннях найчастіше вбиває людей незаряджена зброя, вірніше та, що вважалася незарядженою. Тому за будь-яких обставин необхідно поводитися з нею так, ніби вона не тільки заряджена, а й знята із запобіжника.
Головною умовою безпеки користування мисливською зброєю є міцні знання, чітке виконання правил поводження зі зброєю та сувора дисципліна під час полювання.
Вогнепальна мисливська зброя повинна зберігатись в місцях постійного проживання власника в надійних металевих ящиках, що виготовляються промисловістю спеціально для зберігання зброї, в розібраному стані, зі спущеними курками, окремо від бойових припасів. До зброї не повинні мати доступу сторонні та діти.
Стрільба і знаходження із зарядженою зброєю в населених пунктах, а також поблизу них (ближче 200 метрів від жилих приміщень)категорично заборонена.
Категорично забороняється виїзд мисливців до місця полювання з несправною і незареєстрованою зброєю.
Забороняється:
• наставляти зброю на людину чи домашніх тварин, навіть якщо вона не заряджена;
• передавати іншим особам, за виключенням перевіряючих осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання, при цьому попередньо перевірити і розрядити її;
• здійснювати стрілянину без потреби.
Під час заряджання і розряджання зброї дуло її повинно бути направлене догори або до землі.
При користуванні транспортом для прибуття до місця полювання зброя повинна бути розрядженою і знаходитись в чохлі.
При подоланні перешкод (канави, загорожі, струмки) – зброю необхідно розрядити і переносити в розкритому вигляді.
Ніколи не тримайте зброю дулом до себе під час виходу з човна, машини інших видів транспорту.
При наближенні до населеного пункту (за 200 м), місця відпочинку, збору, мисливець зобов’язаний розрядити зброю.
Особливої обережності мисливець повинен дотримуватись при стрільбі в заростях. Забороняється стріляти по птахам, що злітають нижче 3 м на відстані 10 м.
Забороняється стріляти “на шум”, по цілі, яку нечітко видно (під час туману, при сильному снігопаді, в сутінках, проти сонця та ін.).
При стрільбі кулями мисливець повинен бути дуже обережним, попередньо впевнитись, що поблизу, в напрямку пострілу немає людей і домашніх тварин. Необхідно завжди враховувати, що неподалік можуть знаходитись люди, що збирають гриби, ягоди, випасають худобу.
При полюванні в густому лісі, очереті, горах, необхідно бути особливо уважним, дотримуватись взятого напрямку, частіше підтримувати зв’язок з іншими мисливцями.
Під час відпочинку зброю необхідно в незарядженому вигляді підвісити або покласти на надійну підпору.
При стрільбі, у випадку осічки, мисливець не повинен відкривати рушницю протягом 7-8 секунд, так як порох може займатись повільно, і, як наслідок, може бути “затяжний постріл”, який при відкритій рушниці може привести до нещасного випадку.
В разі падіння рушниці або мисливця необхідно відразу ж розрядити рушницю і впевнитись, що в канали дула не потрапила земля, сніг та інші предмети, так як при забитому сміттям дулі під час пострілу може відбутись розрив або роздування дула і покалічити мисливця.
Після пострілу необхідно перевірити, чи не залишилось в каналах дула пижів, прокладок, частин розірваних гільз. Це вбереже рушницю від розриву дула, а мисливця і оточуючих його людей від можливого поранення.
Ніколи не слід добивати прикладом рушниці пораненого звіра, так як при цьому під час удару може відбутись постріл, направлений в самого мисливця або поряд стоячої людини або тварини.
Якщо набої не входять в набійник дула (відсиріли, некалібровані, роздута гільза) не можна його надавлювати, так як при цьому може відбутись постріл. Набої необхідно обережно вийняти і замінити іншими.
Якщо заряджені набої не виймаються екстрактором, необхідно закрити рушницю, зробити постріл, після чого використана гільза легко вийметься.
Під час стрільби з човна необхідно бути особливо обережним:
• не можна стріляти з човна поверх голів людей, що знаходяться в ньому;
• при зміні веслярів і стрільців вся зброя повинна бути попередньо розряджена і розкрита;
• стріляти з човна веслярам категорично забороняється;
• при переїзді на човні зброя веслярів і мисливців повинна бути в чохлах, надійно покладена на дно човна.
При колективному полюванні кожен мисливець повинен знати умови даного полювання, суворо дотримуватись правил безпеки при поводженні зі зброєю. Категорично забороняється перед полюванням і під час полювання вживати спиртні напої! Мисливець в нетверезому стані – злочинець. Особи в нетверезому стані до полювання не допускаються!
Пам’ятайте! Життя – найцінніша річ. Тому не нехтуйте правилами техніки безпеки при поводженні з мисливською зброєю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *