Олександр Дубінський зареєстрував законопроєкт, який забороняє полювання у присутності дітей

020202Про це повідомляє Всеукраїнська мисливська спілка.

– Народний депутат Олександр Дубінський, заступник голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, за освітою – бухгалтер і інженер-електрик, напевно вирішив перекваліфікуватися в психолога і зареєстрував Законопроект 3563 від 29.05.2020 «щодо захисту дітей від спостерігання за полюванням», – йдеться у повідомленні спілки.

Завантажити (DOCX, 19KB)

Водночас у пояснювальній записці до законопроєкту зазначається: «Полювання, враховуючи використання вогнепальної та холодної зброї, представляє собою діяльність, пов’язану з підвищеним ризиком. Необережне поводження зі зброєю призводить до травм і загибелі учасників, а також  випадкових свідків, іноді – відомих осіб. Наприклад, у 2007 році на полюванні загинув відомий український політик Є. П. Кушнарьов. Письменник Іван Тургенєв на полюванні поранив власну жінку. Б.М. Єльцин, полюючи в Казахстані, мало не вбив єгеря. В Україні щороку під час сезону полювання гине або отримує важкі поранення від 10 людей».

Завантажити (DOCX, 17KB)

Законопроєкт розроблено за участі громадських правозахисних,  зоозахисних та екологічних організацій України: Київського еколого-культурного центру, Всеукраїнської спілки громадських організацій «Асоціація зоозахисних організацій України», ГО «Громадсько-правовий захист», ГО «Відкриті клітки Україна».

У Всеукраїнській мисливській спілці зазначають, що: «черговий депутат потрапив на гачок анти-мисливців, і повівся на популістські лозунги, навіть не перевіривши їх достовірність. Так, зазначена в пояснювальній записці заборона на полювання з дітьми у Польщі введена не в 1995, а в 2018 році. А вже в 2020 році Сейм Республіки розглянув у першому читанні Законопроєкт про скасування цієї заборони – про що, звичайно, «зоозахисники» депутату, напевно свідомо, не повідомили. І взагалі-то Польща є єдиною європейською країною, де така заборона поки що існує».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *