Поліція нагадує про відповідальність за порушення правил полювання мисливцям, які відкриють сезон 12 серпня

Жінка з рушницеюНа території Кіцманського району з 12 серпня 2017 року по 31 грудня 2017 року в суботу та неділю відкрито полювання на пернату дичину.
З метою раціонального використання дичини, охорони диких тварин, а також середовища їх перебування забороняється:
1. Полювання без належного на те дозволу , а саме:
– посвідчення мисливця.
– щорічної контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
– дозволу на добування мисливських тварин (ліцензії, відстріляної картки, дозволу на діагностичний та селекційний відстріл, тощо);
– відповідного дозволу на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;
-полювання на тварин які не зазначені у дозволах на добування мисливських тварин, або понад встановлену в цих дозволах норму;
– паспорту на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.
2. Полювання у заборонених для цього місцях, а саме:
– на територіях та об’єктах природно – заповідного фонду, де це заборонено відповідно до положень про них :
– на відтворювальних ділянках;
– межах населених пунктів;
– в угіддях незазначених на дозволі;
– на відстані ближче 200 метрів від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей.
3. Полювання у заборонений час, а саме:
– у недозволені для полювання строки на відповідні типи тварин;
– у темний період доби (пізніше години заходу сонця і раніше години до його сходу);
4. Полювання із застосуванням або використанням заборонених знарядь та забороненими способами, а саме:
– вибухових речовин;
– з під’їзду на автотранспорті, а також на плавучих засобах з працюючим двигуном;
– не мисливської (в тому числі військової) вогнепальної, пневматичної та іншої стрілецької зброї, а також нарізних вкладок, напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони; – руйнування жител тварин, бобрових загат, гнізд птахів.
А також :
– полювання з мисливським собаками, ловчими звірами і птахами без наявності на них паспорта;
– полювання з дерев та мисливських вишок без дозволу користувача угідь;
– транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту у щорічній контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання, а також у дозволі на їх добування.
Особи, винні у незаконному полюванні відповідатимуть згідно до чинного законодавства України. За порушення правил полювання та термінів полювання особи можуть притягуватися до адміністративної відповідальності за статтею 85 КУпАП, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від шести (102 грн.) до шістдесяти (1020 грн.) неоподаткованих мінімум доходів громадян, на посадових осіб — від тридцяти (510 грн.) до дев’яносто (1530 грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Крім того, при порушенні правил полювання, згідно з Кримінальним Кодексом України, якщо заподіяно істотну шкоду, а також незаконне полювання у заповідниках або на інших територіях та об’єктах природно – заповідного фонду , або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України, – караються штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів громадян або громадським роботами на строк від ста до двохсот сорока годин, або обмеження волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого, а також ті самі дії, якщо вони вчинені службовою особою з використанням службового становища, або за попередньою змовою групою осіб, або способом масового знищення звірів, птахів чи інших видів тваринного світу, або з використанням транспортних засобів, або особою судимою за злочин, передбачений цією статтею караються штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк з конфіскацією знарядь і способів полювання та всього добутого.
Іван Мироник, ст. інспектор з контролю за обігом зброї у сфері ДС сектору превенції Кіцманського відділу поліції, капітан поліції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *