Поліція затримала браконьєрів у нацпарку на Кам’янеччині

Троє чоловіків із мисливською зброєю організували незаконне полювання в НПП «Подільські товтри»

У лісовому масиві неподалік с. Княгинин Кам’янець-Подільського району поліцейські виявили трьох осіб з мисливськими гладкоствольними рушницями.

Встановлено, що даними особами є жителі с. Княгинин, які мали при собі три мисливські гладкоствольні рушниці, одна з яких незареєстрована в  законному порядку, та перебували без відповідних на проведення полювання документів.

За фактом порушень у сфері дозвільної системи МВС, відносно всіх трьох громадян оформлено матеріали за статтею 191 (Порушення громадянами правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і бойових припасів) КУпАП та вилучено 3 одиниці зброї. Щодо громадянина,  у якого було виявлено незареєстровану мисливську гладкоствольну рушницю, також оформлено протокол про адміністративне правопорушення за статтею 190 (Порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї) КУпАП.

Територія с. Княгинин Кам’янець-Подільського району відноситься до природно-заповідного фонду України “Подільські Товтри”, де полювання заборонено взагалі. Виключенням став період з 14.11.2020 по 24.01.2021, під час якого екологи надали дозвіл на відстріл лисиці та тварин-шкідників.

Нагадаємо, що З 07 листопада 2020 року до 26 січня 2021 року проходив сезон полювання на зайця-русака, єнотовидну собаку, лисицю, вовка.

Наступний сезон полювання на території України почнеться в серпні 2021 року.

Дні полювання: субота та неділя за наявності у мисливця ліцензії або відстрільної картки на добування інших мисливських тварин.

Строки полювання (конкретна дата відкриття та закриття полювання на певний вид мисливських тварин, дні полювання протягом тижня) та порядок його здійснення, а також норма добування мисливських тварин визначаються користувачем мисливських угідь у межах строків, визначених Законом « Про мисливське господарство та полювання», за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства.

Під час полювання мисливець зобов’язаний мати при собі:

-державне посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання,

-дозвіл на відстріл тварин (ліцензія або відстрільна картка),

-дозвіл на носіння і зберігання зброї, за наявності мисливської собаки,

-паспорт на мисливську собаку.

При придбанні відстрільної картки мисливці зобов’язані ознайомитись із заборонами на полювання, які діють у певних мисливських угіддях, а саме розташуванням відтворювальних ділянок, об’єктів природно-заповідного фонду, місцями відпочинку людей.

Закликаємо мисливців дотримуватись встановлених правил, щоб уникнути передбаченої законом відповідальності за їх порушення!

Джерело: Кам’янець-Подільський відділ поліції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *