У філіях ДП «Ліси України» на Житомирщині завершився щорічний облік птахів. Масштабний «перепис» пташиного населення проводився протягом липня на території майже 300 тисяч гектарів, про це повідомляє Столичний лісовий офіс у Фейсбук.
За результатами обліку, цього року у мисливських угіддях філій нарахували понад 15 тисяч пернатих. Найбільш поширеними виявилися дикі качки (4,6 тисячі), голуби (2,5 тисячі) та кулики (1,9 тисячі). Порівняно з минулим роком, спостерігається значне зростання чисельності водоплавних птахів: кількість качок збільшилася на 22%, а курочки водяної – на 14%. Також зросла популяція голубів – на 11%.
У проведенні обліку брали участь не лише фахівці філій, а й представники Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства і Департаменту екології та природних ресурсів Житомирської ОВА.
Читайте також: Італійські мисливці відновлюють біорізноманіття водно-болотних угідь
Збільшення чисельності птахів пояснюється комплексом заходів та сприятливих факторів. Серед них – активна робота єгерської служби з охорони угідь від хижаків, посилена боротьба з браконьєрством у співпраці з правоохоронцями, а також сприятливі погодні умови. Лісівники продовжують дбати про птахів: оберігають природні лісові водойми, створюють нові та встановлюють штучні гніздівлі для підтримки популяцій.
Облік пернатих проводиться різними методами: візуальне спостереження на водоймах у ранковий та вечірній час, індивідуальний облік на невеликих водоймах, опитування лісової охорони та місцевих жителів, а також слухове розпізнавання. Це дозволяє охопити велику територію за короткий час та отримати достовірні дані.
Отримана інформація є важливою для відстеження міграції птахів, їх гніздування, годівлі та ночівлі. Це допомагає спостерігати за динамікою чисельності пернатих та вчасно реагувати на зміни в екосистемі, адже птахи є індикаторами здоров’я лісу.
Один коментар до “Понад 15 тисяч пернатих: на Житомирщині завершився щорічний облік птахів”