Популяція лисиць в Україні зросла на 416% через заборону полювання

Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь (ВАМКМУ) звернулася до обласних військових адміністрацій (ОВА) та міжрегіональних управлінь Держлісагентства щодо нагальної необхідності регулювання чисельності мисливських тварин у період з вересня 2024 по лютий 2025 року. Асоціація наголошує на критичній ситуації, що склалася в Україні внаслідок повної заборони полювання під час воєнного стану, про це повідомляє Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь у Facebook.

За даними ВАМКМУ, за понад два роки дії воєнного стану чисельність деяких видів тварин зросла до критичних показників. Зокрема, популяція лисиці звичайної збільшилася на 416%, вовка – на 50%, а шакала – на 439%. Екологічно допустима щільність лисиці нині у 6-8 разів перевищує встановлені норми.

Особливе занепокоєння викликає поширення небезпечних захворювань. Згідно з діагностичними дослідженнями у центральних областях України, кожна п’ята особина лисиці вже інфікована вірусом сказу. Крім того, чисельність дикого кабана перевищила довоєнну на понад 50%, що призвело до збільшення випадків африканської чуми свиней (АЧС) на 880% порівняно з 2022 роком.

Президент Асоціації, Заслужений лісівник України Віктор Червоний зазначає: “Така ситуація може призвести до введення обмежень на експорт Україною фуражних зернових у 2024-2025 роках, що матиме тяжкі наслідки для національної економіки”.

Читайте також: Чисельність мисливських тварин в Україні знижується через зростання популяції хижаків

ВАМКМУ наголошує, що мисливські господарства, позбавлені єдиного джерела надходжень від надання послуг з полювання, не мають змоги виконувати умови договорів про ведення мисливського господарства. Це призвело до згортання заходів з охорони угідь, боротьби з епізоотіями, підгодівлі тварин та регулювання чисельності потенційно небезпечних видів.

Асоціація закликає ОВА надати користувачам мисливських угідь погодження на регулювання чисельності мисливських тварин шляхом відкриття полювання в окремих районах у зазначений період. При цьому ВАМКМУ рекомендує враховувати успішний досвід Миколаївської та Черкаської областей, де полювання було відкрито в умовах воєнного стану.

Важливо зазначити, що згідно з рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 26 грудня 2023 року, в регіонах, де не ведуться бойові дії, ОВА мають забезпечити регулювання чисельності дикого кабана та хижих тварин шляхом проведення полювання з дотриманням відповідних обмежень.

Ситуація, що склалася, вимагає негайного реагування з боку державних органів для запобігання подальшому погіршенню екологічної та епізоотичної ситуації в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *