Позначка: природа

Нещодавно вийшла друком нова книга відомого британського фахівця з соколиного полювання, еколога та фермера Ніка Фокса під назвою “Полювання з етикою: Особиста подорож” (Hunting Ethics: A Personal Journey).

Зимовий облік фауни, проведений службою державної охорони Карпатського національного природного парку, виявив значну кількість козуль (142) та лисиць (109), що складає найбільшу частку серед усіх підрахованих тварин.

Європейська Комісія пропонує внести цільову поправку до додатків Директиви про середовища існування (Habitats Directive), яка узгодить законодавство ЄС зі зміненим статусом захисту вовка з “суворо захищеного” на “захищений” відповідно до Бернської конвенції

Всеукраїнський ловецький флешмоб “Збудуй домівку птахам” стартував з ініціативи мисливської спільноти. Метою заходу є збереження та відновлення популяцій диких птахів до Міжнародного дня птахів, який відзначатиметься 1 квітня 2025 року.

На території Національного природного парку “Дністровський каньйон” було виявлено шакала (Canis aureus) — хижака, який за розмірами посідає проміжне місце між лисицею та вовком. Це перша достовірна зустріч тварини на Тернопільщині.

На території природного заповідника “Єланецький степ” Миколаївської області виявлено факт браконьєрства – незаконно відстріляно двох сарн європейських. Збитки, завдані державі внаслідок протиправних дій, оцінено у 544 тисячі гривень.

Днями працівники державної лісової охорони Маневицького надлісництва ДП “Ліси України” під час вечірнього рейду виявили важко поранену самку лося з відкритими переломами задніх кінцівок.

На Вінниччині, Кіровоградщині та Черкащині користувачі мисливських угідь проводять традиційний “зимовий перепис” лісових мешканців. Масштабна робота з обліку тварин охоплює територію загальною площею понад 5,7 мільйонів гектарів мисливських угідь.

У мисливських угіддях Дніпропетровської області триває активний період зимової підгодівлі диких тварин. Мисливці регулярно поповнюють годівниці та солонці необхідними кормами, щоб допомогти тваринам пережити холодну пору року.

Одна з наймасштабніших політичних демонстрацій останніх років відбулася в Ганновері, де близько 20 тисяч мисливців виступили проти запланованих змін у земельному законі про полювання та за сучасне ведення мисливського господарства.

На Миколаївщині співробітники рибоохоронного патруля спільно з правоохоронцями провели успішну операцію з порятунку червонокнижних осетрів та інших водних біоресурсів від браконьєрських сіток у Бузькому лимані.

Незважаючи на воєнний стан, місцеві організації Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР) продовжують активну роботу в мисливських угіддях, здійснюючи важливі біотехнічні заходи та контролюючи популяцію хижаків.