У Центральній Іспанії виявили нозофарингеальний міаз у козуль

Науковці виявили, що майже чверть досліджених козуль у Центральній Іспанії заражені личинками паразитичних мух. Особливе занепокоєння викликає наявність овечого носового овода, який раніше не був характерним для цього виду тварин. Про це повідомляє журнал European Journal of Wildlife Research.

Дослідники з Університету Сантьяго-де-Компостела вивчили 184 голови козуль, здобутих під час полювання в п’яти провінціях Центральної Іспанії з січня по червень 2023 року. У 23,9% тварин виявили личинки паразитичних мух двох видів: Cephenemyia stimulator та Oestrus ovis.

C. stimulator, відомий як носовий овід козулі, був знайдений у 14,1% тварин. Цей паразит є типовим для козуль і його наявність не стала несподіванкою для вчених. Середня інтенсивність зараження склала 35,2 личинки на одну заражену тварину.

Проте справжнім відкриттям стало виявлення O. ovis у 9,8% козуль. Цей вид, відомий як овечий носовий овід, зазвичай паразитує на вівцях та козах. Середня інтенсивність зараження склала 2 личинки на тварину.

Читайте також: Вовкособи становлять загрозу популяціям вовків у Європі

Науковці пов’язують появу O. ovis у козуль з високою щільністю популяцій цих тварин та домашніх овець у регіоні. Це підвищує ризик міжвидової передачі паразитів. Знахідка личинок O. ovis на пізніх стадіях розвитку свідчить, що цей вид може завершувати життєвий цикл у козулях.

Дослідження показало, що поширення паразитів нерівномірне: в деяких провінціях виявлено обидва види оводів, в інших – лише один або жодного.

Вчені наголошують на необхідності посилення моніторингу поширення носових оводів як серед домашніх, так і диких жуйних тварин. Це допоможе розробити ефективні стратегії контролю цих паразитів та запобігти їх подальшому поширенню.

Один коментар до “У Центральній Іспанії виявили нозофарингеальний міаз у козуль

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *