У США визначено переможця конкурсу “Федеральна марка качки – 2024”
У Сполучених Штатах підбили підсумки щорічного конкурсу “Федеральна марка качки – 2024”. Переможцем став художник Адам Грімм із штату Південна Дакота зі своєю картиною, що зображує пару пухівок Фішера. Його робота прикрасить Федеральну мисливську марку на водоплавну дичину та марку охорони природи США 2025-2026 років, яка, за прогнозами, принесе близько 40 мільйонів доларів на збереження природи, про це повідомляє U.S. Fish and Wildlife Service.
Це вже третя перемога Адама Грімма в цьому престижному американському конкурсі. Його акрилова картина була обрана серед 239 робіт, представлених цього року. Друге місце посіла Ребека Найт з Міссурі з картиною крижня-селезня, а третє – Абрахам Хантер з Теннессі із зображенням пари крижнів.
За 90 років існування програми Федеральної марки качки в США було зібрано понад 1,3 мільярда доларів та збережено більше 6 мільйонів акрів (близько 2,4 мільйона гектарів) середовищ існування для птахів та інших диких тварин. Кошти спрямовуються на збереження водно-болотних угідь та середовищ існування дикої природи в Національній системі заповідників дикої природи США.
Переможна картина Грімма вразила американських суддів та глядачів своєю реалістичністю та майстерним зображенням світла. Деякі коментатори навіть припустили, що робота може бути згенерована штучним інтелектом, настільки вона досконала. Однак організатори конкурсу підтвердили, що використання ШІ заборонено правилами, а сам художник запевнив, що картина створена власноруч.
Читайте також: 50 євродепутатів підтримали відновлення групи “Біорізноманіття, полювання, сільська місцевість”
Урочиста церемонія нагородження переможців відбулася в музеї Брюса в Грінвічі, штат Коннектикут. Там же проходить виставка “Збереження через мистецтво: Святкування Федеральної марки качки” – найбільша публічна експозиція оригінальних робіт, зображених на цих марках.
Для українських мисливців та природоохоронців цей конкурс може бути цікавим прикладом того, як мистецтво та збір коштів можуть ефективно поєднуватися для збереження природи. Хоча в Україні немає аналогічної програми, досвід США демонструє, як творчий підхід може сприяти захисту навколишнього середовища та популяризації бережливого ставлення до дикої природи.