У Судані дозволили полювання на рідкісних гірських козлів

Нубійський гірський козел

Після десятирічної перерви в Судані дозволили полювати на нубійських гірських козлів.

У відповідь на це представники природоохоронних організацій розгорнули протестну  кампанію проти полювання на тварин, яких у всьому світі ледь набереться 2500 особин. Хоча, на думку незалежних експертів, ця цифра явно завищена. Нубійських гірських козлів на планеті, ймовірно, набагато менше.

У східноафриканську країну знову стікаються мисливці з різних куточків світу. Вони готові поповнити її скарбницю, сплативши за участь в полюванні на суданських просторах.

Опубліковані в інтернеті фотографії мисливців із західних країн, які фотографуються з добутими нубійськими гірськими козлами, розлютили суданських захисників дикої природи. Так само, як і реклама організаторів мисливських турів, які розмістили схожі знімки своїх клієнтів.

Нубійський гірський козел

Натураліст-дослідник Абубакр Мохаммед обурений тим, що відбувається. Він виступив в соцмережах з вимогою заборонити полювання на нубійських гірських козлів. Тим більше, що немає чіткого уявлення про те, скільки цих тварин залишилося в Судані. На його думку, країні потрібно оновити природоохоронне законодавство. Також необхідно створити на конституційному рівні орган, який буде цілеспрямовано займатися охороною природи.

Нубійський гірський козел вважається надзвичайно рідкісною твариною, вважають в Міжнародному союзі охорони природи (МСОП). Популяція виду класифікується як вразлива і скорочується.

Нубійський гірський козел (лат. Capra nubiana) – найменший з усіх гірських козлів. Довжина тіла самців становить 1,25 м, самок – 1,05 м. У самців довжина рогів досягає одного метра в довжину, у самок – близько 30 см.

Виділяють два підвиди нубійського гірського козла. Перший живе на Аравійському півострові і в північній частині Африки, вважаючи за краще висоту до 2,8 тисячі метрів. Найчастіше він зустрічається в скелястій гірській місцевості. Другий мешкає в Ефіопії: серед скель, покритих чагарниковими заростями. Його ареал охоплює території, розташовані на висоті близько чотирьох тисяч метрів.

За матеріалами The Guardian

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *