Мисливці відновлюють популяцію куріпки сірої на Львівщині

У Перемишлянській громаді Львівської області відбувся випуск куріпки сірої у природне середовище. Ця акція була приурочена до дня святого Євстахія Плакиди та заснування ГО “Перемишлянське Мисливське Товариство”, про це повідомляє Українська Ловецька Рада у фейсбук.

Ініціатива спрямована на відновлення популяції куріпки сірої, яка значно постраждала внаслідок інтенсивного ведення сільського господарства. Випуск птахів здійснили вихованці гуртка позашкільної освіти “Основи мисливствознавства”, який у місті Перемишляни очолює Андрій Тивонюк. Гурток засновано на базі Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (ЛОЦЕТУМ) під керівництвом Михайла Казимира.

Громадська спілка “Українська Ловецька Рада” (УЛР) активно підтримує подібні ініціативи. Дмитро Русанов, очільник напряму розведення дичини ГС “УЛР”, вже провів декілька успішних випусків куріпок на Сумщині. За даними УЛР, поголів’я цих птахів в угіддях, де проводились заходи, демонструє позитивну динаміку розвитку.

Важливу роль у цьому проєкті відіграє Костянтин Рябченко, мисливець-меценат, який заснував в Україні перший професійний центр розведення куріпки сірої. Ця птаха вважається надзвичайно складною для штучного розведення, тому створення такого центру є значним досягненням для української природоохоронної справи.

Читайте також: Чому в школі Литви, в школі США про мисливство можна розповідати, а в Україні ні?

За інформацією УЛР, птахи з центру пана Костянтина успішно поповнюють природу та допомагають виправляти наслідки антропогенної діяльності. Відзначається, що випущені куріпки добре адаптуються до природних умов і стають окрасою місцевих ландшафтів.

Подібні заходи є частиною ширшої стратегії зі збереження та відновлення біорізноманіття в Україні. Вони демонструють важливу роль, яку можуть відігравати мисливські товариства та екологічні організації у збереженні природи.

УЛР закликає до подальшої співпраці у справі збереження та примноження популяцій тварин і птахів в Україні, наголошуючи на важливості колективних зусиль у цьому напрямку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *