Вінницький єгер розповів про наслідки заборони полювання для місцевих лісів

На Вінниччині заборона полювання призвела до значного зростання популяцій диких тварин. Старший єгер філії “Вінницьке лісове господарство” Олександр Сіваченко поділився спостереженнями щодо змін у місцевих екосистемах за два роки дії заборони, про це повідомляє vn.20minut.ua.

За словами Сіваченка, у вінницьких лісах помітно збільшилася кількість зайців русаків, фазанів та куріпок. Особливо відчутним стало зростання популяції косуль. “Косулі потрапляють під комбайни, оскільки в них немає інстинкту самозбереження,” – зазначає єгер, підкреслюючи нові виклики для сільського господарства регіону.

Окремою проблемою стало збільшення чисельності диких кабанів. “В минулому році було стільки диких кабанів, що власники сільгоспгосподарств почали скаржитися на нас: тварини шкодили врожаям кукурудзи і соняшнику,” – розповідає Олександр Сіваченко.

Єгер також звертає увагу на ситуацію з популяцією зубрів у Вінницькій області, яка є найбільшою в Україні. “Є потомство нове, проте збитки роблять чималі,” – каже Сіваченко, пояснюючи, що стадо з 80 зубрів може знищити до 30% врожаю на невеликих фермерських полях за одну ніч.

Щодо хижаків, ситуація неоднозначна. За словами єгеря, популяція лисиць зменшилася через спалах сказу. Водночас, з’явилися повідомлення про вовків у Жмеринському районі, що викликає занепокоєння серед місцевих жителів та фахівців.

Олександр Сіваченко вважає, що для вирішення проблем перенаселення та підтримки екологічного балансу необхідно відновити обмежене, регульоване полювання. “Треба регулювати чисельність звіра, оскільки ми аграрна область і вся дич іде в поля,” – наголошує він.

Наразі у Вінницькій області розглядається можливість відкриття обмеженого полювання на певні види тварин, проте остаточне рішення ще не прийняте. Ситуація залишається під пильним наглядом екологів та працівників лісового господарства регіону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *