Американська біотехнологічна компанія Colossal Biosciences заявила про народження трьох тварин, яких представила як лютovovків – вимерлий вид хижаків, що населяв Північну та Південну Америку понад 10 000 років тому.
Позначка: вовк
У прикордонних лісах Самбірського району Львівської області встановлені фотопастки зафіксували присутність диких тварин – рисі, вовка та ведмедя, а також косулі.
Після понад чотирьох місяців слідства шведська поліція припинила розслідування справи про вбивство 56 кілограмового вовка. Незважаючи на явні зачіпки та підозрюваного, слідчі так і не змогли довести, хто саме вистрілив у тварину.
У мисливський сезон 2024-2025 років в угіддях Вінницької обласної та районних організацій було проведено регулювання чисельності хижих та здичавілих тварин.
Київські митники виявили та припинили спробу незаконного пересилання поштою з України до Сполучених Штатів Америки незвичайної композиції — черепа вовка з прикріпленим до нього опудалом крука. Крім цього, в поштових відправленнях були знайдені також опудала двох рідкісних видів папуг.
Чисельність копитних тварин на території Львівської області зросла на понад 1500 особин порівняно з минулим роком. Також збільшилась кількість зайців, вовків, лисиць та червонокнижних видів — зубрів і ведмедів.
Українські прикордонники зафіксували значну активність хижих тварин у гірських районах на кордоні, що становить потенційну небезпеку для туристів та місцевих мешканців.
Європейська Комісія пропонує внести цільову поправку до додатків Директиви про середовища існування (Habitats Directive), яка узгодить законодавство ЄС зі зміненим статусом захисту вовка з “суворо захищеного” на “захищений” відповідно до Бернської конвенції
У селі Давидів Брід, що на Херсонщині, зафіксували напад скаженого вовка на свійських тварин. Після нападу хижак загинув, а лабораторні дослідження підтвердили у нього наявність вірусу сказу.
На відстані трьох кілометрів від села Пишки Старосинявської територіальної громади вовк напав на велику рогату худобу та собак. Лабораторні дослідження підтвердили у хижака сказ
В Україні спостерігається значне зростання популяцій диких тварин, особливо хижаків, через заборону полювання під час воєнного стану.
25 вересня 2024 року Європейський парламент проголосував за зміну статусу вовка з “суворо захищеного” на “захищений” згідно з Бернською конвенцією, що стало важливим кроком у європейській природоохоронній політиці.
На території Чорнобильської зони відчуження зафіксовано випадок сказу у вовка.
Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь (ВАМКМУ) звернулася до обласних військових адміністрацій (ОВА) та міжрегіональних управлінь Держлісагентства щодо нагальної необхідності регулювання чисельності мисливських тварин у період з вересня 2024 по лютий 2025 року.
У провінції Утрехт, Нідерланди, підтверджено напад вовка на дитину, що стався 16 липня 2024 року. Як повідомляє офіційний сайт провінції, ДНК-аналіз одягу постраждалої дівчинки підтвердив причетність вовка до інциденту.
Нове дослідження кидає виклик усталеним уявленням про взаємини між рисями та вовками у дикій природі. Всупереч поширеній думці про мирне співіснування цих великих хижаків
На Дніпропетровщині зросла чисельність дичини: +8% пернатої, +15% хутрових, +36% копитних. Про це свідчать результати щорічного обліку, який провели користувачі мисливських угідь
У Національному природному парку “Сколівські Бескиди” завершився щорічний зимовий облік тваринного світу.
У Північній Савонії, Фінляндія, розкрито масштабний браконьєрський скандал. Кілька великих хижаків було застрелено і вилучено 250 одиниць зброї.
В.о. голови Перечинської РО ЗО УТМР висловив свою думку щодо ситуації, яка склалась у мисливській галузі
Новина під назвою «На Коломийщині агресивна тварина впала в криницю, швидше за все це вовк» викликала хвилю реакцій та обговорення в мережі.
У Житомирському обласному літературному музеї презентували монографію воїна ЗСУ Антона Бондаренка «Культ вовка у військових традиціях Давньої України».
Вовк вистрибнув під колеса автомобіля. Відео зіткнення легкового автомобіля із вовком опублікувала чеська поліція.
В Угорщині браконьєри застрелили дворічного вовка, який пройшов рекордні 1927 кілометрів, почавши шлях зі Швейцарії.
Олень північний (Rangifer tarandus) або карибу, на перший погляд, відносно доступна здобич для зграї вовків. Але будь-яка тварина з рогами таїть в собі небезпеку для кожного, хто намагається напасти на неї. Смертельні обійми Природа інколи створює нам суворі образи, подібні до цього, на яких мисливець та здобич гинуть у битві за
Гідний внесок у регулювання чисельності хижаків, які не мають природних ворогів у дикій природі, вносять мисливці Херсонщини, повідомляє видання “Херсонці”. За даними обласного управління лісового та мисливського господарства, лише минулого року вони добули 126 вовків та 2382 лисиці, яким притаманно полювати на свійську худобу та птицю, а подеколи й на
Пропонуємо для аналізу мисливцям статтю, яку опублікувала на своєму сайті громадська організація “Дунайсько-Карпатська Програма” на тему: «Вовк не «шкідник», а потребує захисту!» Про вовків, як про “шкідників” та “загрозу” в Карпатах традиційно найбільше говорять взимку. Коли лютує зима, вовки, у пошуках їжі, приходять у села. Тоді ж і закликають “відстрілювати”
У селі Ставище, Рівненська область, вночі до будинку місцевих мешканців прийшли вовки. Відео зафіксувала камера відеоспостереження на будинку. Про це у спільноті «Підслухано Рокитне» повідомив Роман Осадчук: «Відео з камери безпеки приватної оселі з м. Ставище. Сіроманці прийшли до людей. Ліс далеко від будинку». Джерело: Рівне вечірнє
У Крижопільському лісгоспі на Вінниччині пропонують винагороду у тисячу гривень кожному, хто вполює вовка. Цих тварин забагато розвелося у лісостепу, а власними силами контролювати чисельність складно. Про це повідомляє видання Na Парижі. Як зазначають у пресслужбі Вінницького ОУЛМГ, під час нещодавнього обліку диких тварин лісівники виявили багато вовчих слідів. Про
Вражаючі кадри, на яких двоє хортів переслідують молодого вовка, який був здивований, ймовірно, що на нього полюють на бігу , наче, на зайця. Хорти жодного разу не наважуються вкусити вовка, оскільки, коли вони наближаються, вони стикаються з грізним клацанням хижака. Ймовірно, мисливець не тримав своїх хортів на повідку, або вони