Єгері на Житомирщині та Київщині заготовили 40% віників та 27% сіна для підгодівлі тварин взимку (ФОТО)

Наразі у філіях ДП «Ліси України» Житомирщини та Київщини активно розпочалася заготівля гіллячкового корму та сіна – улюблених ласощів для козуль та оленів. Єгерські служби на сьогодні вже заготовили 40% віників та 27% сіна від запланованого обсягу на цей рік. Потребу в кормах розрахували відповідно до даних нещодавнього зимового обліку тварин, з урахуванням їхнього приросту. Про це повідомляє ДП “Ліси України”.

У відомстві зазначають, що з настанням холодів природні корми стають менш доступними, тому підгодівля диких тварин у цей період відіграє ключову роль. Лісівники завчасно готуються до зимової підгодівлі: ремонтують та встановлюють годівниці, заготовляють корми.

– Сьогодні ДП «Ліси України» підтримує напрям мисливського господарства заради збереження біорізноманіття. Підприємство інвестує власні кошти на утримання мисливських господарств, закупівлю кормів, необхідного обладнання тощо. Лісівники створюють комфортні умови для проживання звірів, а також розводять мисливські види у напіввільних умовах та згодом – випускають в дику природу, – інформують у прес-релізі.

Запевняють, що це дає помітні результати і наводять приклад: за даними зимового обліку тварин у мисливських угіддях Столичного лісового офісу за останній рік зросла кількість хутрових та копитних звірів (козуль, оленів, кабанів, зайців-русаків, борсуків, куниць лісових). Кажуть, що цьому сприяла не лише заборона полювання, що діє від початку повномасштабної війни, але й системна праця лісівників та єгерських служб.

Для виготовлення кормових віників використовують молоді гілки верби, липи, малини, кропиви, берези тощо. Перед висушуванням їх обробляють у сольовому розчині, адже сіль для тварин – цінне джерело вітамінів та мінералів. Зберігатимуть віники у добре провітрюваних приміщеннях аж до самих холодів.

Читайте також: Заготівля віників для підгодівлі козуль: роль термінів збору в поживності корму

Сіно заготовляють на лісових галявинах та розміщують під навісом. Взимку воно стане важливим компонентом раціону тварин, забезпечуючи їх необхідною клітковиною, вітамінами та мінералами.

У відомстві наголошують, що регулярна підгодівля диких тварин допомагає зберегти їхні популяції та запобігає міграції, а наявність достатньої кількості корму взимку дозволяє мешканцям лісу успішно пережити холодну пору року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *