За сезон, на Рахівщині, вовки з’їдають більше дичини, ніж мисливці добувають за 5 років

полювання (22)Хижаки створюють великі проблеми, як місцевій лісовій фауні, так і господарству. Про це повідомляє Mukachevo.net з посиланням на слова голови Богданського низового колективу Товариства мисливців і рибалок «Говерла» Івана Осташа.

«Буває як підйом, так і спад чисельності. Ми працюємо над тим, аби розширити саме асортимент фауни. Наразі у нас немає муфлона, лані, серни. А чим більший асортимент – тим для природи краще.

Якщо зараз і роблять депопуляцію кабана, через свинську чуму, то ми стараємось відсіювати їх сугубо селекційним напрямом, тобто дивимось, яка свиня недорозвинута», – розповідає Іван Осташ.

Мисливець додає, що селекційна робота дуже важлива та важка. Аби довести популяцію до такої, як у Європі, потрібні роки клопіткої роботи.

Цікаво, що вовки досі залишаються особливою проблемою на високогір’ї. Як і в минулі роки, цьогоріч у наказі про проведення полювання вказано, що за один день у мисливців немає лімітів на полювання лисиць та вовків.

«Бувають роки, коли вовки за сезон знищують той ліміт, що ми добуваємо за 5 років. Все залежить від снігового покрову, та від того, яка група вовків заходить. Це надзвичайно серйозний хижак. Тут дикий ліс, тут не можуть дружньо жити і вовки і козулі», – каже пан Іван.
Вовки завдають великої шкоди господарству, адже їх зграя, нападаючи на отару овець, повбиває кілька «голів», а з’їсть лише одного.

«Вовк корисний, але не для нас. Через нього не видно нашої роботи. Олені то не риба, що ікру кинула, а з’явилось тисяча штук. Вони, наприклад, народжують одну, від сили дві особи», – зазначає Іван Осташ.

За новими правилами полювати на вовків можна лише у сезон, хоча на думку мисливців цього не достатньо.

До речі, цікавий факт від мисливця: До рахівських угідь прийшов лісовий кіт, якого не було близько 50 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *