Заборона імпорту мисливських трофеїв у Великій Британії може зашкодити збереженню дикої природи
Новий законопроект про заборону імпорту мисливських трофеїв у Великій Британії може мати негативні наслідки для збереження дикої природи та економічного розвитку країн, де практикується трофейне полювання. Такого висновку дійшов доктор Френсіс Ворхіс, директор Африканського інституту економіки дикої природи, у дослідженні, опублікованому Інститутом економічних відносин (IEA), про це повідомляє Міжнародна рада з полювання та збереження дикої природи.
Дослідження “Слон у кімнаті: чому заборона трофейного полювання зашкодить збереженню природи та розвитку” аналізує законопроект “Про заборону імпорту мисливських трофеїв”, який розглядався у британському парламенті до недавніх загальних виборів. Очікується, що новий лейбористський уряд повернеться до цього питання, оскільки заборона трофейного полювання була частиною їхньої передвиборчої програми.
Ключові висновки дослідження:
- Запропонована заборона суперечить зобов’язанням Великої Британії як члена Світової організації торгівлі (СОТ) та підриває її підтримку Глобальної рамкової програми збереження біорізноманіття Куньмін-Монреаль.
- Законопроект ігнорує вже існуючі міжнародні регуляції, зокрема Конвенцію про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).
- Замість використання додатків CITES, законопроект посилається на додатки ЄС щодо переліку видів, створюючи “незвичну постбрекзитну залежність від правил ЄС щодо торгівлі дикими тваринами”.
- Добре регульоване трофейне полювання може сприяти збереженню видів, створюючи економічні стимули для управління та охорони цільових видів та їхнього середовища проживання.
- Заборона імпорту трофеїв може негативно вплинути на зусилля з охорони природи, які фінансуються за рахунок легального трофейного полювання, особливо в африканських країнах.
Доктор Ворхіс рекомендує Великій Британії підтримувати лібералізацію торгівлі та охорону природи через багатосторонні рамкові угоди, замість введення односторонніх заборон. Він наголошує, що такий підхід краще відповідатиме міжнародним зобов’язанням країни та сприятиме ефективному збереженню дикої природи.
Читайте також: Від 20 до 50 євро: у Бельгії експерти CIC оцінюватимуть мисливські трофеї
Це дослідження привертає увагу до складності питання трофейного полювання та його ролі у збереженні видів. Воно підкреслює необхідність зваженого підходу до регулювання цієї практики, враховуючи її потенційний вплив на біорізноманіття та економіку країн, де вона здійснюється.
Один коментар до “Заборона імпорту мисливських трофеїв у Великій Британії може зашкодити збереженню дикої природи”