Працівники Шацького національного природного парку провели локальний моніторинг орнітофауни на території озерно-болотних масивів Соминець, Пулемецьке і Люцимер. Під час обліку науковці зафіксували 8 видів водоплавних птахів, включаючи рідкісного журавля сірого (Grus grus), занесеного до Червоної книги України, про це повідомляє Шацький національний природний парк.
Метою моніторингу було не лише підрахувати кількість птахів, але й виявити види, що занесені до Червоної книги України. Серед зафіксованих видів науковці відзначили:
- лиску звичайну (Fulica atra)
- пірникозу (Podiceps)
- лебедя-шипуна (Cygnus olor)
- чеплю велику білу (Ardea alba)
- мартина жовтоногого (Larus cachinnans)
- крижня звичайного (Anas platyrhynchos)
- баклана великого (Phalacrocorax carbo)
- журавля сірого (Grus grus)
Особливу увагу привернула міграція журавля сірого, який належить до рідкісних видів птахів і занесений до Червоної книги України.
Читайте також: В Ічнянському нацпарку браконьєри застрелили козулю (ФОТО)
“Птахи є важливими індикаторами стану навколишнього природного середовища. Їхня присутність може свідчити як про екологічну стійкість території, так і про її розбалансованість”, – зазначають фахівці парку.
Систематичний моніторинг орнітофауни дозволяє науковцям відслідковувати зміни в популяціях птахів та вчасно реагувати на можливі екологічні загрози. Такі дослідження є частиною комплексної програми збереження біорізноманіття Шацького національного природного парку.