Поки в Україні точаться дискусії щодо дозволу полювання під час війни та залучення молоді до цієї галузі, деякі європейські країни активно працюють над питанням зміни поколінь у мисливстві. Зокрема, Іспанія показує гідний наслідування приклад у цьому напрямку.
Нещодавно в рамках мисливської виставки Cinegética відбувся круглий стіл з молодими мисливцями, організований Регіональною асоціацією мисливців із собаками “Полювання та Свобода” (ARRECAL). Шестеро юнаків і дівчат обговорювали своє бачення майбутнього мисливства та ролі молоді й жінок у цій сфері. Про це повідомляє галузеве видання Desveda.
Водночас іспанські молоді мисливці поскаржилися на постійні нападки зоозахисників у соцмережах. З цією проблемою знайома і наша мисливська спільнота. Вочевидь, конфлікт між прихильниками полювання та борцями за права тварин має інтернаціональний характер.
Найцікавіше, що підтримати молодих мисливців завітали очільники профільних відомств одразу двох регіонів Іспанії – Естремадури та Арагона. Вони відзначили фундаментальну роль молоді як гарантів мисливської галузі в майбутньому на благо всього суспільства, довкілля та сільських територій.
Цей приклад яскраво демонструє, що в Іспанії полювання сприймають не лише як хобі, а і як серйозний соціально-економічний фактор. Влада докладає зусиль, аби забезпечити приток “свіжої крові” та тяглість поколінь у мисливському господарстві.
Читайте також: На виставці Cinegetica 2024 представлено дослідження про молодих мисливців Іспанії
Українським очільникам галузі варто взяти на озброєння цей досвід, а не ігнорувати заходи, які організовує мисливська спільнота. Наразі рідко можна побачити перших осіб наших профільних відомств на подібних “молодіжних” заходах. А дарма, адже без системної роботи з мисливською молоддю країна ризикує за кілька десятків років втратити багаті традиції і досвід старшого покоління мисливців.
Читайте також: Чому в школі Литви, в школі США про мисливство можна розповідати, а в Україні ні?
Сподіваємося, що плідний діалог іспанських посадовців із молодими мисливцями стане прикладом і для українських топ-чиновників. Проведення круглих столів, тематичних зустрічей, менторських програм для хлопців і дівчат, що цікавляться полюванням – ось інструменти, які дозволять зберегти мисливську галузь для прийдешніх поколінь.