У Фінляндії дачників закликають долучитися до боротьби з інвазивними хижаками

У той час, як в Україні через повномасштабну війну діє заборона на полювання, у Фінляндії дачників закликають долучитися до боротьби з інвазивними хижаками. Про цікаву ініціативу інформує сайт Фінської мисливської асоціації.

У Фінляндії дачників закликають долучитися до боротьби з інвазивними хижаками

Вже четвертий рік поспіль за фінансування Міністерства сільського та лісового господарства Фінляндії реалізується проект, мета якого – зацікавити власників дачних ділянок до відлову єнотовидних собак та норок. Ці інвазивні види становлять серйозну загрозу для місцевої фауни, особливо для водоплавних птахів.

Читайте також: Інвазійні види: нові правила гри від Міндовкілля

Завдання проекту – допомогти дачникам усвідомити шкоду, яку ці хижаки завдають аборигенним видам, та спонукати їх або власноруч регулювати чисельність “прибульців”, або звертатися по допомогу до мисливців. Для цього створюються інформаційні матеріали, навчальні курси, регіональні мережі взаємодії громадян та фахівців.

Зміни у фінському законодавстві 2019 року дозволили залучати до відлову норок та єнотовидних собак осіб без мисливського квитка – достатньо отримати згоду землевласника та дотримуватись етичних правил. Тож тепер фіни мають усі можливості масштабувати цю добру справу за участю власників понад 500 тисяч дачних помешкань країни.

У Фінляндії дачників закликають долучитися до боротьби з інвазивними хижаками

Звісно, в Україні через бойові дії зараз не на часі подібні проекти. Але ідею взаємодії мисливців та дачників у протидії інвазивним видам варто взяти на озброєння на майбутнє.

Адже проблема біологічних “окупантів”, на жаль, добре відома й нам. Згадаймо хоча б наслідки невдалої інтродукції єнотовидного собаки в 1950-х.

Після нашої перемоги і скасування заборони на полювання ми так само муситимемо думати, як ефективно стримувати їхнє поширення та вберегти рідні екосистеми. І співпраця мисливської спільноти з дачниками, на яку нас надихає фінський приклад, може стати дієвим інструментом у цій важливій справі.

Тож не втрачаймо оптимізму і вже зараз продумуймо стратегію повоєнного відновлення мисливських угідь та усієї галузі. Будьмо відкритими до кращого закордонного досвіду, адаптуймо його до наших умов, вчімося співпрацювати з громадськістю заради спільної мети – природи України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *