Міжнародне співробітництво у сфері мисливства: ексклюзивне інтерв’ю з віце-президенткою Балтійського регіону FACE

У рамках візиту української делегації мисливиць до Латвії керівник громадської організації Українського жіночого мисливського клубу “Діана” Наталія Варварчин поспілкувалася з давньою подругою Ліндою Домбровською, віце-президенткою Балтійського регіону FACE, про особливості роботи міжнародних мисливських організацій.

– Розкажи про основні міжнародні організації у сфері мисливства.

“Є дві ключові організації: CIC та FACE. CIC – це глобальна організація, в якій близько 180 членів з усього світу, включаючи Азію та Африку. Там більше працюють з традиціями, оцінкою трофеїв. Це дуже консервативна структура, де збираються барони, маркізи – люди «блакитної крові». Я теж є членом CIC від Латвії, але не дуже активно беру участь, бо там справді дуже аристократичне товариство. До CIC може приєднатися будь-хто – від індивідуальних осіб до організацій, вартість індивідуального членства становить 300 євро.

Читайте також: Українські мисливиці втретє взяли участь у традиційному полюванні клубу “Lady Hunt” у Латвії

FACE – це європейська федерація, яка об’єднує 36 членів. У нас від кожної країни може бути лише один офіційний представник – зазвичай це національна мисливська асоціація. Вартість членства залежить від кількості мисливців у країні: Франція з мільйоном мисливців сплачує близько 100 000 євро, країни Балтії – приблизно по 5 000 євро. Для України зараз, через війну, членство безкоштовне.”

– Як часто відбуваються засідання FACE?

“Генеральна Асамблея проходить двічі на рік, плюс є додаткові заходи. Проводяться експертні панелі, де обговорюються різні теми. Цього року, наприклад, розглядалося питання збереження слонів в Африці. Коли ти приїжджаєш на такі заходи, отримуєш багато корисної інформації, яку потім можеш застосовувати у своїй країні.”

– Як представлена Україна в цих організаціях?

В CIC пам’ятаю виступ представниці зі Львова, Ольги, на Генеральній асамблеї в Ризі в травні 2022 року, кілька місяців після повномасштабного вторгнення Росії. Вона не була офіційним делегатом – просто приїхала як гість, щоб розповісти про ситуацію в Україні.

У FACE Україну представляє Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь. Її президент, Віктор Червоний, регулярно виступає на з’їздах. Він розповідав, як в Бучі знаходився в 300 метрах від фронту з карабіном, чекаючи на окупантів. Тепер на кожному з’їзді він презентує актуальну ситуацію в Україні.”

– Які основні проблеми галузі в Україні зараз обговорюються на міжнародному рівні?

“Зараз дуже гостро стоїть питання африканської чуми свиней. Цікавий феномен: коли популяція кабанів добре розмножується, наступного року часто з’являється чума, і все поголів’я різко зменшується. Також є серйозна проблема зі сказом – лисиці є основними розповсюджувачами цієї хвороби.

Через воєнний стан багато мисливців зараз на фронті, полювання обмежене. Як наслідок, хижаки розмножуються надзвичайними темпами. Лише нещодавно дозволили полювання на лисиць та кабанів через загрозу поширення хвороб.”

– Як FACE може допомогти у вирішенні цих проблем?

“FACE працює безпосередньо в Брюсселі з Європарламентом та Єврокомісією як лобіст інтересів європейських мисливців. На жаль, через реєстрацію в Бельгії, організація не може надавати пряму фінансову підтримку Україні – це може розглядатися як підтримка військових дій. Але ми можемо надавати експертні консультації, допомагати в розробці рішень.”

– Які перспективи співпраці ти бачиш?

“Зараз найважливіше – це об’єднання зусиль усіх українських організацій. Не має бути поділу на кращих чи гірших, всі мають працювати на покращення ситуації в мисливській галузі. У вас дуже багато проблем, і тільки разом можна знайти ефективні рішення.”

Один коментар до “Міжнародне співробітництво у сфері мисливства: ексклюзивне інтерв’ю з віце-президенткою Балтійського регіону FACE

  1. – Які перспективи співпраці ти бачиш?

    “Зараз найважливіше – це об’єднання зусиль усіх українських організацій. Не має бути поділу на кращих чи гірших, всі мають працювати на покращення ситуації в мисливській галузі. У вас дуже багато проблем, і тільки разом можна знайти ефективні рішення.”

    А у нас як завжди ”лебідь ,щука та рак”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *