ЗМІСТ
Найкращі шкури лисиць та куниць у січні: Так німецькі мисливці використовують зимовий місяць для ефективного полювання на хижаків. Про це пише німецьке видання pirsch.de.
Січень – місяць для хижаків
Лисиці особливо активні в січні. У період гону мисливці часто натрапляють на них навіть серед білого дня. Одинокий самець в пошуках партнерки або навіть ціла зграя може перетнути шлях мисливців у будь-який момент. У лісовій місцевості нерідкі випадки, коли лис може провести в пошуках цілий день. По свіжому снігу мисливці вранці об’їжджають мисливське угіддя, щоб отримати загальне уявлення про пересування дичини минулої ночі. Вони встановлюють високе сидіння в місці, яке здається сприятливим. Для цього ідеально підходять стоянки на перехрестях доріг. Зазвичай не доводиться довго чекати, поки лис вийде із засніженого зимового лісу на лісову дорогу і перейде на смугу контрольовану мисливцем, щоб швидше і тихіше пройти через свою територію. Мисливці трохи допомагають йому імітацією гавкоту або, пізніше в січні, закликом зайця, щоб змусити його розбігтися.
Полювання в січні – це азартна гра
Але навіть під час полювання на гоні мисливця іноді чекає несподівано багата мисливська удача, коли в лігві знаходиться не тільки лисиця, але навіть ціла зграя. Перші самці зазвичай вистрибують так швидко, що в це важко повірити. Якщо перший рудий лягає на сніг, мисливець повинен залишатися напоготові, навіть якщо собака одразу ж йде за ним. Адже поки чотирилапий друг проявляє інтерес до лігва і хоче працювати, можна очікувати більше лисиць. Оскільки лис під час гону перевіряє всі нори, мітить їх або знову залишає нору з лисицею, що трапилася, то з мисливською здобиччю не завжди все виходить так добре. Тому полювання в січні часто є лотереєю, хоча і з дуже хорошими шансами на виграш!
Полювання на лисицю з приманкою
Зараз мисливець може досягти успіху, полюючи на скрадці – за умови, що є достатньо снігу та/або місячного світла для пострілу. – Протягом останніх кількох тижнів, – розповідає Wildmeister Matthias Meyer, – ми регулярно наповнювали злегка похилу трубку для приманки невеликими шматочками оленини або сухим собачим кормом. По слідах і свіжих подряпинах видно, що лисиця і куниця вже встигли тут пополювати. Через певний час успіх у вигляді зимової лисиці або куниці зазвичай не змушує себе довго чекати. У лісових мисливських угіддях мисливці встановлюють схованку ближче до вечора, в той час як на відкритих полях перша спроба часто не очікується до 9 години вечора. Рано вранці вони використовують цибулеву сітку, наповнену розкиданими рештками дрібної дичини, щоб швидко перетягнути їх уздовж лісових стежок у формі зірки, щоб не залишати підхід до мисливської схованки на волю випадку!
Полювання на лисицю в морозну погоду
Наприкінці місяця, а отже, і наприкінці виснажливого гону, лисиці знову починають відчувати голод, особливо якщо сніг і мороз тримаються вже кілька днів. За допомогою покликів зайця, кролика або пташиного крику мисливці змушують лиса швидко піднятися біля його денного лігва.
У сонячну, безвітряну, морозну погоду пресування лисиці також може бути успішним у невеликих, ясних денних угіддях, таких як очерет, окультурені паркани або ялинові насадження. Поки один або два мисливці тихо представляються на відомих перевалах з ідеальним вітром, інший тихо кашляє і проштовхується крізь зграю, змушуючи лисицю непомітно вийти зі своєї схованки.
Один коментар до “Найкращі шкури: в січні полювання на лисиць, куниць та ко в Німеччині”