Полювання на кабана зі списом: плюси, мінуси, підводні камені

‌Останнім часом інфопростір наповнюється закликами, де пропонують полювання на кабана зі списом, ну, майже як в доісторичні часи! – Це більш чесно й демонструє мисливську майстерність, – переконують автори таких пропозицій.

Насправді, полювати на кабана із списом – досить небезпечна авантюра, пов’язана з ризиком для життя. Кабани, не козулі, не лані чи олені, вони відомі своєю агресивністю, особливо під час полювання на них. Навіть маючи стрілецьку зброю, мисливець може постраждати, якщо зробить хибний постріл або ж замешкається! Звір може легко завдати тяжких поранень іклами чи щелепою мисливцю.

В жодному разі не радимо вдаватися до подібних експериментів. Полювання на кабана із списом – вкрай небезпечно, воно не врегульоване чітко українським законодавством.

У статті 15 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» зазначається, що полювання може здійснюватися з використанням:

  • мисливської вогнепальної зброї;
  • собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів (за наявності паспортів на них);
  • сіток і пасток для відлову тварин живцем;
  • пасток для добування хутрових звірів з науковою метою та для переселення;
  • мисливських вишок;
  • пахучих неотруйних приманок.

На вашу думку, полювання в Україні зі списом дозволено чи заборонено, адже Закон не забороняє і фактично не вказує чи з ним можна полювати?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *