Що вважається полюванням?

Визначення полювання

Полювання – це добування мисливських тварин, яке регулюється спеціальними правилами та обмеженнями. Дізнайтеся, хто може займатися полюванням в Україні і за яких умов.

В Україні полювання – дії людини, спрямовані на вистежування, переслідування з метою добування і саме добування (відстріл, відлов) мисливських тварин, що перебувають у стані природної волі або утримуються в напіввільних умовах. До мисливських тварин відносять зайця, козулю, кабана, оленя та багато інших.

Хто має право полювати

Право на полювання в межах визначених для цього мисливських угідь мають громадяни України, які досягли 18-річного віку, іноземці, які одержали в установленому порядку дозвіл на добування мисливських тварин та інші документи, що засвідчують право на полювання.

Перелік документів мисливця

Документами на право полювання громадянами України є:

  • посвідчення мисливця;
  • щорічна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з позначкою про сплату державного мита;
  • дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка тощо);
  • відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю;
  • паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів з відміткою про допуск до полювання у поточному році у разі їх використання під час полювання.

Обмеження щодо місць та часу полювання

Здійснювати полювання можна лише у визначених для цього місцях – мисливських угіддях. Також існують певні обмеження щодо знарядь полювання, часу та способів добування тварин.

Мисливці можуть добувати трофеї протягом світлового дня, зокрема розпочинати можна за одну годину до сходу сонця, а звершити треба за одну годину після заходу сонця.

Строки здійснення полювання:

  • на норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйка морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), голубів (крім голуба-синяка) – у серпні – грудні;
  • на гусок: сіру, білолобу велику, гуменника – у серпні – січні;
  • на куріпку сіру, фазана – у жовтні – грудні;
  • на перепела – у серпні – листопаді;
  • на самця козулі – з 1 травня по грудень включно;
  • на самців лані, оленів європейського і плямистого, лося, муфлона, кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування, – у серпні – січні;
  • на самок лані, оленів європейського і плямистого, козулі, лося, муфлона, кабана та їх молодняк, здатний до самостійного існування, – у вересні – грудні;
  • на бабака – у червні – вересні;
  • на борсука – у жовтні – листопаді;
  • на білку, бобра, ондатру, куниць лісову та кам’яну, норку американську, тхора лісового, єнотовидного собаку, лисицю, вовка – з жовтня по лютий включно;
  • на кроля дикого та зайця-русака – з 1 листопада по січень включно.

Тривалість мисливського сезону стосовно конкретних представників фауни встановлюється законодавством. Строки полювання (конкретна дата відкриття та закриття полювання на той чи інший вид мисливських тварин, дні полювання) визначаються нормативно-правовими актами і доводяться до відома користувачів мисливських угідь і громадськості.

Заборонено полювання:

  • на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду;
  • на відтворювальних ділянках;
  • у межах населених пунктів, за винятком випадків, передбачених рішеннями обласних рад;
  • на відстані ближче ніж 200 метрів від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей.

Юридична відповідальність за порушення

Порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання), яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання та в дозволі на їх добування – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від шести до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від тридцяти до дев’яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отже, полювання – це регламентована діяльність, якою мають право займатися лише мисливці з відповідними документами і дозволами в спеціально відведених місцях. Порушення правил полювання тягне за собою юридичну відповідальність.

14 коментарів до “Що вважається полюванням?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *