Популяція вовків зростає: особливості ситуації в Україні та ЄС

Зростання популяції вовків в Європі та Україні викликає занепокоєння серед фермерів та мешканців сільської місцевості. Нещодавні випадки нападів на свійських тварин привернули увагу до цієї проблеми.

У Кантабрії, Іспанія, фермер опублікував відео, яке демонструє наслідки нападу вовків на його коня. Тварина отримала серйозні поранення: відірване вухо, розірвана грудна клітка та частково з’їдена нога. Цей випадок – лише один з багатьох, що свідчать про зростаючу загрозу для сільського господарства в регіоні.

Подібна ситуація спостерігається і в Україні. У селі Жденієво на Закарпатті вовки напали на собаку у дворі, майже повністю вигризши їй бік.

За даними Держлісагентства України, чисельність вовків за останній рік зросла на 50% – до 2900 особин. У Європейському Союзі ситуація не краща: експерти оцінюють популяцію вовків у 19 000 особин, що на 25% більше, ніж десять років тому.

Реакція влади на цю проблему різниться. ЄС розглядає можливість послаблення захисту вовків, дозволяючи більш активні заходи контролю популяції. Натомість в Україні деякі зоозахисники закликають до посилення охорони цих тварин, пропонуючи внести їх до Червоної книги.

Читайте також: На Волині, в одному з сіл, вовки з’їли п’ять телят

Однак, на думку експертів, ключем до вирішення проблеми є збалансований підхід. Замість повної заборони чи необмеженого відстрілу, необхідно розробити стратегію, яка дозволить контролювати популяцію вовків, зберігаючи їх природну роль в екосистемі та мінімізуючи конфлікти з людьми.

Ситуація залишається напруженою, і знаходження оптимального рішення вимагатиме співпраці між екологами, фермерами та урядовими структурами як в Україні, так і в Європі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *