Пропозиції Міндовкілля до законопроєкту №5708 щодо цивільної зброї

Всі пропозиції Міндовкілля (Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України), які відомство надало до законопроєкту №5708 “Про право на цивільну вогнепальну зброю” у підготованому до другого читання документі враховано.

Пропозиції Міндовкілля до законопроєкту №5708

Збільшення дозволеної кількості патронів суперечить міжнародним угодам

Однією з пропозицій законопроєкту проголосованого в першому читанні було збільшення дозволеної кількості заряджених патронів під час полювання з двох до трьох. Проте, як зазначає Міндовкілля, це суперечить Конвенції про охорону дикої флори та фауни, до якої приєдналася Україна.

“Таким чином, пропозиція щодо збільшення дозволеної кількості заряджених патронів у зброї з двох до трьох під час полювання не відповідає Бернській конвенції”, – йшлося у пропозиціях міністерства.

У законопроєкті, який очікує на друге читання, цю норму врахували і виклали її в такій редакції: “вогнепальної зброї, віднесеної до категорії D або E, без встановленого обмежувача, що дозволяє заряджати не більше дозволеної кількості патронів».

Позбавлення інспекторів права на зброю

Іншою спірною пропозицією ініціаторів законопроєкту №5708 у першому читанні було виключення зі статті 20-2 Закону “Про охорону навколишнього природного середовища” права інспекторів носити вогнепальну зброю.

Міндовкілля наголосило, що це суперечить іншому закону – “Про тваринний світ“, який дозволяє інспекторам мати “табельну зброю та інші спеціальні засоби”. Тому виключення права на зброю є “необґрунтованим”. У законопроєкті, який очікує на друге читання, цю норму врахували і виключили її зовсім.

Нагадуємо, що в Мінфіні вважають, що законопроект потребує попереднього опрацювання та погодження з Міністерством внутрішніх справ України (Національною поліцією) та надання фінансово-економічних розрахунків.

Крім того, нагадуємо, що у підсумках 2023 року Міндовкілля проігнорувало мисливську галузь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *