Нещодавно до мене потрапила інформація про те, що псевдо еклоги звинувачують кабанів і мисливські господарства, через свою близькість до природоохоронних територій, у знищенні рідкісних рослин. Зокрема, “зоозахисники” ратують про орхідеї венерин черевичок та пальчатокорінник.
– Мисливські господарства спеціалізуються на розведенні копитних, насамперед кабанів, які значно перевищують свою оптимальну чисельність, – “зооактивісти” визнають, що популяція кабанів велика та скаржаться: “Наявність годівниць біля мисливських вишок концентрує кабанів у певних місцях заповідного об’єкта, де ці тварини виїдають коріння, кореневища, цибулини, бульби практично всієї трав’янистої рослинності”.
Звичайно, ця ситуація викликає в мене подив. Адже “екологи” зазвичай виступають проти полювання та надмірного розведення мисливських тварин. А тут раптом скаржаться, що кабани, розплоджені мисливцями, завдають шкоди рідкісним рослинам. Крім того, кажуть, що мисливці відстрілюють вовків, тож хижаки не регулюють популяцію кабанів.
З одного боку, можна зрозуміти обурення екологів – адже страждають унікальні види флори, занесені до Червоної книги. Це справді прикро.
Але з іншого боку. Полювання, через війну, яка триває, вже майже два роки заборонено. Регуляція чисельності хижака, яка проводиться, не має системного характеру і про “розстріл вовків” не може йти мова.
Однак, чи не є це наслідком тієї політики обмеження мисливства, яку латентно проштовхує Міндовкілля та самі екологічні організації? Адже саме через заборону полювання відбувається неконтрольоване розмноження кабанів.
Можливо, варто поставити питання ширше – про оптимальне регулювання популяцій мисливських видів тварин з урахуванням інтересів як мисливців, так і природоохоронців? Адже очевидно, що тут потрібен розумний баланс.
Що думаєте ви з цього приводу, шановні мисливці? Чекаємо на ваші думки у коментарях!
Нагадуємо, що Київська міська прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо “Київського еколого-культурного центру” за невиконання оформлення охоронних зобов’язань заказника “Троєщинські луки”.
Автор: Дмитро Хантер
Мені дуже прикро що е така розповсюдженна ситуація коли на мисливців лягае відповідальність за контроль популяціі диких тварин, з якою навіть у мирний час мисливці не справлялись. Чому у нас тільки крайнощі? Приклад США відлов кабанів живоловильнями з результативністю98% популяціі.
А тому що бжоли проти меду не пруть! Хоч мисливці і кричать що вирішать проблему, та то не так. В США проблему дика називають свинячою бомбою, тому що біологія виду дозволяе швидко відновлювати чисельність, та займати нові і нові территоріі.
З подивом спостеригаю ситуацію яку несе безконтрольний( навіть моніторінгу точного досі немае) ріст чисельності кабана для тваринництва та сільского господарства. Живемо у дуже багатій країні, а свинину імпортуемо, зернові за копійки, щей як дозволят експортувати.
Шлях в один кінець.
Треба впроваджувати моніторинг онлайн, за рахунок користувачів мисливських угідь та впроваджувати відлов- саме цей шляхе единим правільним рішенням.