68 тисяч оленів завдають мільйонних збитків фермерам Латвії

Надмірна популяція благородних оленів на заході Латвії створює серйозні проблеми для місцевих фермерів та лісівників. У регіоні Курземе, що межує з Литвою, збитки від пошкоджень сільськогосподарських культур сягають десятків тисяч євро для окремих господарств, про це повідомляє LSM.lv.

За даними Державної лісової служби Латвії, на сезон полювання 2024/2025 років у країні нараховується близько 68 000 благородних оленів. Найбільша концентрація тварин спостерігається саме в Курземе, особливо в прикордонних з Литвою районах.

Читайте також: Новий інструмент для ефективного управління популяціями диких копитних

Представниця сільськогосподарського підприємства “Клагаті” Айра Вайткус розповідає, що олені навчилися долати захисні огорожі, витримуючи удари електричного струму, і не бояться газових гармат. За її словами, тварини знають, коли безпечно приходити на поля, і в яких місцях.

Державна компанія “Латвійські державні ліси” у 2024 році витратила майже 6 мільйонів євро на захист молодих насаджень від оленів. Незважаючи на ці зусилля, шкода лісовим та сільськогосподарським угіддям залишається значною.

Для вирішення проблеми Державна лісова служба Латвії збільшила квоти на добування оленів на 30% у найбільш постраждалих районах. Однак, за даними опитування, проведеного агентством “Norstat”, 47% латвійців не підтримують збільшення квот на полювання.

Голова правління Латвійської асоціації мисливців Яніс Бауманіс закликає до співпраці між мисливцями та власниками земель. Він наголошує на необхідності забезпечення доступу мисливців до полів та можливої фінансової підтримки для створення інфраструктури зберігання м’яса.

Державна лісова служба Латвії закликає мисливців та землевласників повідомляти про випадки пошкоджень, завданих оленями, через спеціальний додаток “Mednis”. Це необхідно для отримання точних даних про обсяг шкоди та оцінки ефективності додаткових дозволів на полювання.

Один коментар до “68 тисяч оленів завдають мільйонних збитків фермерам Латвії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *