Понад 70% австрійців підтримують мисливство – результати опитування
Понад 70% австрійців підтримують мисливство. Опитування, яке відображає загальноєвропейські настрої, підкреслює провідну позицію Австрії у просуванні сталих та етичних практик полювання. Про це повідомляє Європейська федерація мисливства та охорони природи.
У FACE вважать, що до вражаючого результату призвела їхня спільна робота з Федерацією мисливців Австрії (Jagd Österreich). Результати нещодавнього опитування демонструють успішну політику щодо підвищення рівня прийняття мисливства в країні та заслуговують на увагу українських мисливців та природоохоронців.
Опитування: про що свідчать висловлені австрійцями думки
Незалежне опитування, проведене компанією YouGov за дорученням Jagd Österreich та за підтримки FACE, охопило понад 10 000 респондентів з восьми країн. Ключове питання полягало в тому, чи дозволяють люди полювання на своїй території, навіть якщо самі не є мисливцями. В Австрії понад 71% відповіли ствердно, в той час як 16% утрималися від відповіді, а лише 13% висловили незгоду. Ці цифри є свідченням того, що австрійське суспільство сприймає мисливство як регульовану та сталу діяльність, що відповідає цілям охорони природи.
Максиміліан Майр-Мельнгоф, президент Jagd Österreich, прокоментував виявлену думку австрійців так: “Результати опитування відображають те, що ми можемо спостерігати наживо в публічних дискусіях про полювання. Часто існує думка про полювання, але мало знань. Це великий виклик, особливо коли йдеться про емоційні питання, такі як управління дикою природою в нашому культурному ландшафті. За допомогою нашої інформаційної кампанії ми хочемо зробити видимими досягнення наших 132 000 мисливців. І мені важливо підкреслити, що мисливці повинні попередньо пройти складне випробування, щоб застосувати на практиці знання, які вони отримали в галузі охорони природи, навколишнього середовища та захисту видів. Полювання – це не спорт, не хобі і не підробіток. Полювання – це охорона природи та видів у дії”.
Мисливство та охорона природи: глобальний зв’язок
Опитування також підкреслює глобальне значення мисливства для охорони природи, зокрема, щодо спірного питання трофейного полювання. Навіть попри критику з боку організацій, які виступають проти мисливства, право мисливців зберігати трофеї (роги, бивні тощо) за умови дотримання правил та підтримки природоохоронних заходів, широко підтримується. 70% респондентів в Австрії погодилися з цим положенням, що підкреслює роль мисливства в збереженні відновлювальних природних ресурсів та захисті видів. Це свідчить про глибоке розуміння та прийняття мисливської практики серед широкого загалу.
FACE: освіта та відповідальне мисливство
Європейська федерація мисливства та охорони природи (FACE) наголошує на своїй відданості сприянню сталому мисливству та охороні природи. FACE прагне підвищити рівень громадського розуміння позитивного впливу мисливства на біорізноманіття та здоров’я екосистем за допомогою освітніх ініціатив та відкритого діалогу. Це зусилля необхідні для розвінчування міфів та розбудови конструктивної дискусії щодо практики мисливства та охорони природи на глобальному рівні.
Український контекст
Досвід Австрії є цінним прикладом для України, де питання мисливства залишається дискусійним. Розвиток практики відповідального та регульованого мисливства, залучення громадськості до діалогу та освітня робота можуть сприяти підвищенню рівня його прийняття та налагодженню співпраці між мисливцями та природоохоронцями на користь збереження української природи.
Нагадуємо, що Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь є повноправним членом Європейської федерації мисливських і природоохоронних асоціацій (FACE).