Мисливське господарство України: стратегія є, але деталей бракує

У звіті Державного агентства лісових ресурсів України за 9 місяців 2024 року питанню мисливського господарства приділено критично мало уваги, особливо з огляду на поступове відновлення полювання в окремих регіонах країни. Про це свідчить звіт, який оприлюднив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Смаль.

Особливо помітною є відсутність інформації про поточний стан відновлення мисливської галузі в регіонах, де було дозволено полювання. Нагадаємо, що після повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року полювання було повністю заборонено на всій території України. Проте в 2023 році окремі області почали поступово відновлювати мисливську діяльність, а в 2024 році кількість таких регіонів збільшилась.

У звіті згадується лише про розробку Стратегії розвитку мисливського господарства та полювання до 2030 року, яка базується на принципах Європейської Хартії з полювання та біорізноманіття, та про створення робочої групи з удосконалення профільного законодавства.

Читайте також: Міжнародне співробітництво у сфері мисливства: ексклюзивне інтерв’ю з віце-президенткою Балтійського регіону FACE

Водночас у документі відсутня будь-яка конкретика щодо:

  • кількості областей, де наразі дозволено полювання
  • стану мисливських угідь в умовах воєнного часу
  • поточної чисельності мисливських тварин
  • економічних показників галузі
  • особливостей організації полювання в прифронтових областях

“Створено робочу групу з удосконалення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання”, – це фактично єдина конкретна дія, про яку йдеться у звіті стосовно мисливської галузі.

Така обмежена увага до мисливського господарства у звіті викликає занепокоєння, особливо враховуючи необхідність чіткого регулювання процесу відновлення полювання в умовах воєнного стану та потребу в актуальній інформації для мисливської спільноти України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *