Найбільше у Карпатському НПП козуль та лисиць

Зимовий облік фауни, проведений службою державної охорони Карпатського національного природного парку, виявив значну кількість козуль (142) та лисиць (109), що складає найбільшу частку серед усіх підрахованих тварин. Про це повідомляє Карпатський національний природний парк у фейсбук.

За даними спеціалістів, працівниками природоохоронних науково-дослідних відділень Парку було виявлено сліди різних представників фауни: 63 оленів, 142 козулі, 26 кабанів, 36 зайців, 7 котів лісових, 12 рисей, 2 борсуків, 2 видер річкових, 109 лисиць та 40 куниць лісових.

Проведення зимового обліку допомагає отримати важливу інформацію про чисельність звірів, їхній стан та поведінку, а також виявити потенційні загрози для окремих видів.

“Зимовий період часто є складним для диких тварин через низькі температури та обмеженість їжі”, — зазначають у Карпатському НПП.

Для отримання даних фахівці парку використовували декілька методів обліку. Серед них — візуальний огляд лісових масивів і прилеглих територій, відстежування слідів тварин на снігу, використання фотопасток та вивчення поведінки тварин.

Читайте також: Харчові відходи людей сприяють збільшенню популяції лисиць

“Сучасні технології, зокрема використання фотопасток, дають змогу безперервно спостерігати за звірами, не втручаючись у їхнє природне середовище”, — підкреслюють представники парку.

У Карпатському національному природному парку відзначають, що на їхній території спостерігається збільшення кількості представників фауни. Такий облік допомагає не лише зберігати біорізноманіття, але й забезпечувати ефективне управління природними ресурсами.

“Цей процес дозволяє виявляти зміни в популяціях, оцінювати здоров’я екосистем і вживати необхідних заходів для підтримки стабільності лісових угідь і тваринних спільнот”, — підсумовують у Карпатському НПП.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *