Поліція розслідує випадок поранення єгеря на Чернігівщині

Поліція розслідує випадок поранення єгеря під час незаконного полювання на Чернігівщині 26 січня 2024 року. Про це повідомляє відділ комунікації правоохоронного відомства.

Поліція розслідує випадок поранення єгера на Чернігівщині

Поліція розслідує факт поранення 41-річного єгеря під час полювання, яке наразі заборонено. У повідомленні йдеться саме про “полювання”, хоча насправді мало місце незаконне полювання або браконьєрство.

“Поліція наголошує: зараз діє заборона на полювання”

За даними поліції, єгер отримав поранення під час “полювання” у Чернігівському районі, коли його напарник випадково вистрелив у нього з мисливської рушниці.

У пресрелізі зазначається: “Поліцейські опитали всіх учасників та свідків події. Зареєстровану мисливську зброю вилучили для направлення її на експертні дослідження. Триває перевірка дозвільних документів на право полювання. Слідчий поліції розпочав провадження за ч.1 ст. 121 Кримінального кодексу (умисне тяжке тілесне ушкодження), що карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років”.

Підміна понять полювання та браконьєрство

Водночас, у повідомленні поліції наголошується, що “наразі діє заборона полювання, яка буде чинною до завершення воєнного стану”.

Отже, насправді йдеться про випадок браконьєрства, адже будь-яке полювання зараз заборонене законом. Тому дивно, що у всьому інформповідомленні поліцейські оперують саме терміном “полювання”.

Варто уточнити інформацію та вживати правильну термінологію, адже слово “полювання” фактично виправдовує незаконну діяльність порушників.

Вживання поліцією терміну “полювання” замість “браконьєрство” у таких випадках викликає подив.

Крім того, це виглядає як системна підміна понять. Раніше кінологічний центр називав браконьєрські пастки “мисливськими”.

Така термінологічна плутанина з боку правоохоронців цілком може бути спробою розмити різницю між легальним полюванням і протизаконним браконьєрством в очах громадськості. І в результаті асоціювати взагалі будь-яке полювання з чимось незаконним.

Тому вкрай важливо реагувати на такі випадки, вимагати уточнень і виправлень. Адже правильне розуміння термінів – запорука усвідомлення різниці між злочином і легальною професійною діяльністю у сфері мисливства.

Один коментар до “Поліція розслідує випадок поранення єгеря на Чернігівщині

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *