
Ракун звичайний (нім. – Waschbär, лат. – Procyon lotor) продовжує активно розселятися територією Німеччини. За даними 2023 року, близько 69% мисливських угідь країни зафіксували присутність цього виду – це майже на три чверті більше порівняно з 2011 роком. Про це повідомляє Німецька мисливська асоціація.
Особливо активно ракун звичайний поширюється у північно-східних та центральних регіонах Німеччини. У Бранденбурзі, Гессені, Мекленбурзі-Передній Померанії та Саксонії-Ангальт понад 90% мисливських угідь зафіксували присутність цього виду. Згідно з даними системи моніторингу WILD, тварина продовжує розселятися в південно-західному напрямку, хоча на північно-західному кордоні та на півдні країни її присутність залишається нерівномірною.
Надзвичайно динамічне зростання популяції спостерігається у Баден-Вюртемберзі, де кількість угідь із зафіксованою присутністю ракуна звичайного зросла з 14% до 51% між 2011 та 2023 роками, що означає майже чотирикратне збільшення.
У регіонах з найвищою концентрацією ракун звичайний вже випередив місцеву руду лисицю у статистиці полювання. Загалом по країні кількість добутих ракунів у мисливській статистиці зросла втричі з 2011 по 2023 рік, досягнувши 203 306 особин.
Читайте також:
- У Фінляндії дачників закликають долучитися до боротьби з інвазивними хижаками
- Робота з інвазивними видами: досвід Норвегії та уроки для України
- Проєкт із викорінення горностаїв на Оркнейських островах отримав додаткове фінансування
- Каргарка нільська активно заселяє Німеччину: загроза для місцевих видів
- У Великій Британії впроваджують нову технологію для виявлення інвазивних видів риб
Дані WILD підтверджують, що капканний лов є особливо ефективним методом контролю популяції цього інвазивного виду північноамериканського походження – близько 40% тварин було добуто саме за допомогою пасток. Німецька мисливська асоціація закликає до державної підтримки цього методу полювання, зокрема, фінансування живоловок для контролю інвазивних видів, як-от ракуна звичайного чи нутрії.
Останні наукові дослідження Франкфуртського університету імені Гете показують, що під час сезону розмноження амфібій ракун звичайний спеціалізується на полюванні на жаб, ропух і тритонів, що може призвести до їх локального вимирання. У 2023 році Міжурядова науково-політична платформа з біорізноманіття та екосистемних послуг (IPBES) вказала на те, що інвазивні види, такі як ракун звичайний, становлять глобальну загрозу біологічному різноманіттю. Світові витрати на боротьбу з негативними наслідками, профілактику та управління інвазивними видами лише у 2019 році сягнули понад 423 мільярди доларів США, і ці витрати збільшуються вчетверо кожні 10 років.