У Центрі відтворення і збереження екосистем “КАСОВА ГОРА” на Прикарпатті виявили несподіваних помічників у боротьбі з заростанням степових ділянок чагарниками – європейських сарн (Capreolus capreolus). Про це повідомляє Eco-Halych: Wildlife Rehab Реабілітація дикої природи у Фейсбук.
Заростання чагарниками є однією з найбільших проблем лучно-степових екосистем Опілля, включаючи заповідні території. Без активної протидії цьому процесу, цінні у науковому, природоохоронному та господарському значенні території можуть бути втрачені.
Фахівці центру випадково помітили, що самці сарн, яких у центрі утримується шестеро, ефективно борються з молодими деревами та чагарниками. Своїми рогами вони обдирають кору на деревцях, що призводить до їх загибелі. На моніторинговій ділянці площею 23 га майже не залишилося непошкоджених дикорослих 3-6 річних дерев.
Читайте також: Іспанські мисливці інвестують мільйони в запобігання лісовим пожежам
Проєкт з відтворення цінних лучно-степових екосистем реалізується Eco-Halych спільно з Бурштинською міською радою за сприяння фонду IFAW. Ця ініціатива демонструє важливість комплексного підходу до збереження природи, де враховуються всі компоненти екосистеми, включаючи роль диких тварин у підтримці природного балансу.
Один коментар до “Сарни допомагають зберегти степові екосистеми на Прикарпатті”