На території Хмельницької області продовжує зростати популяція шакалів, попри активні заходи з регуляції їхньої чисельності.
Позначка: війна
Держпродспоживслужба оголосила тендер на закупівлю вакцини антирабічної для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу в кількості понад 6 мільйонів доз загальною вартістю 283,7 мільйона гривень.
Єгерська служба Івано-Франківської області налічує лише близько 200 працівників, які мають контролювати територію понад 753 тисячі гектарів мисливських угідь. Таким чином, на кожного єгеря припадає майже 4 тисячі гектарів території для охорони.
Російські окупанти з Якутії вбили та з’їли червонокнижного зубра, вид якого перебуває на межі вимирання. Журналісти ідентифікували військових, які брали участь у цьому злочині, використовуючи фото та відео, опубліковані в соціальних мережах.
Сьогодні, 11 березня 2025 року, Андрію Зіняку, інженеру-мисливствознавцю, а нині захиснику України, виповнюється 32 роки.
Величний храм святих Ольги та Єлизавети у Львові — свідок унікального зібрання. Звуки мисливських сурм пронизують прохолодне березневе повітря, їхнє звучання розливається над сходами храму, де вишикувались люди в зелених одностроях.
Головний мисливствознавець Київського МРВО УТМР Олег Шеін героїчно загинув, захищаючи Україну в боях проти російських окупантів.
У публічному звіті голови Державного агентства лісових ресурсів України за 2024 рік наведено статистику щодо стану мисливського господарства.
2 березня 2025 року у Львові проведуть щорічну Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди Дня пам’яті мисливців-захисників України. Про це повідомляє Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь.
Сергій Нестеренко, єгер Краснокутського лісництва філії “Слобожанський лісовий офіс” на Харківщині, після отримання тяжкого поранення в боях за Авдіївку та подальшої реабілітації повернувся до своєї роботи з охорони та догляду за дикими тваринами.
24 лютого 2025 року, у день, коли виповнюється три роки від початку повномасштабного російського вторгнення, український жіночий мисливський клуб “Діана” мав би святкувати свій п’ятирічний ювілей.
Робота в лісі стала джерелом відновлення та зцілення для демобілізованого військового Дениса Мороза, який після поранення повернувся до своєї служби єгерем в Корюківській філії
Досвід спортивного полювання та стрільби по тарілочках став неочікувано актуальним у протидії ворожим дронам на фронті. Військовослужбовці починають активно використовувати мисливську зброю для захисту від FPV-дронів противника.
Члени громадської організації “Душа мисливця” з Миколаївщини разом із дітьми зібрали понад 27 кілограмів жолудів для відновлення лісосмуг на деокупованих територіях.
Сьогодні, 4 жовтня, світова спільнота відзначає Всесвітній день захисту тварин. Ця дата набуває особливого значення в Україні, де військова агресія та інші фактори створюють серйозні загрози для дикої природи.
На передовій українського опору російській агресії часто можна почути неймовірні історії про те, як цивільні навички допомагають нашим захисникам.
У Шосткинському районі Сумської області лісівники взяли під опіку маленьке козуленя, яке залишилося сиротою внаслідок бойових дій.
В умовах триваючої війни в Україні питання відновлення полювання викликає гострі дискусії. З одного боку, суспільство очікує, що всі здатні тримати зброю мають захищати країну. З іншого – існують законні підстави для звільнення від військової служби, а мисливські господарства перебувають на межі банкрутства через трирічну заборону полювання.
Військові дії в Україні призвели до погіршення епізоотичної ситуації через зростання кількості безпритульних тварин та ускладнення проведення профілактичних заходів.
За перше півріччя 2024 року у внутрішніх водоймах України виловлено 2070 тонн водних біоресурсів, з яких майже половину – 972 тонни – складають карась сріблястий та лящ.
Всеукраїнська рада Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР) звернулася до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) з проханням якнайшвидше погодити Ліміти та Норми використання диких мисливських тварин на сезон 2024-2025 року.
22 червня 2024 року у Хмельницькій області відбудеться виставка мисливських собак, організована ХОКМС «Поділля» спільно з Всеукраїнською громадською організацією ФМСУ.
Директор Броварської районної організації УТМР Олег Басараб розповів, що від військових надходять запити на борсучий жир, який є ефективним засобом для лікування опіків.
Фельдман Екопарк отримав 26 оленів та 20 ланей! Це подарунок від друзів та партнерів, який допоможе відновити популяцію копитних після втрат, завданих війною.
Український військовий Олександр Цебрій на своїй сторінці в Instagram опублікував зворушливе відео, на якому годує врятоване зайченя зі шприца.
У мережі з’явилося шокуюче відео, на якому зафіксовано наслідки падіння електричного проводу на зоране поле. Від ураження електричним струмом загинуло 12 лисиць та один борсук.
Війна суттєво вплинула на діяльність мисливської спільноти Житомирщини. Про це розповів голова Новоград-Волинської районної організації УТМР Станіслав М’ясковський, повідомляє Українське товариство мисливців і рибалок на своїй сторінці у Facebook.
Робоча група створена Держлісагентством розробила проєкт Стратегії розвитку мисливського господарства проте документ досі не погоджений
“Криниця мисливця” проаналізувала публічні звіти голови відомства за 2019, 2020, 2021, 2022 та 2023 рік, щоб відстежити динаміку цього процесу.
14 березня – День українського добровольця. Мисливці-добровольці на захисті України: героїзм, самовідданість, перемога.