УТМР закликає Міндовкілля погодити ліміти та норми полювання

Всеукраїнська рада Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР) звернулася до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) з проханням якнайшвидше погодити Ліміти та Норми використання диких мисливських тварин на сезон 2024-2025 року. Про це йдеться в дописі на офіційній сторінці УТМР у Facebook.

“Україна в останні роки стрімко перетворюється на епіцентр поширення смертоносних інфекцій: сказу, африканської чуми свиней (АЧС), лептоспірозу та інших зоонозів”, – наголошується в повідомленні. За словами представників УТМР, ця ситуація серйозно підриває епізоотичне, продовольче, екологічне, економічне та загальне безпекове благополуччя країни.

Щоб зберегти мисливські господарства, фауну та протистояти епізоотичній катастрофі, УТМР закликає Міндовкілля негайно запровадити регулювання чисельності диких тварин, зокрема хижаків, із залученням мисливців. “Це можливо лише за умови підписання Міндовкіллям лімітів та норм використання державного мисливського фонду”, – йдеться в дописі на Facebook-сторінці організації.

Погодження лімітів та норм, на думку УТМР, дозволить мисливським господарствам, які перебувають у скрутному фінансовому становищі, не лише здійснювати епізоотичну профілактику, але й отримати кошти для проведення інших важливих заходів. Це включає охорону угідь, підгодівлю диких тварин узимку, регулювання чисельності хижаків, сплату податків та підтримку Збройних Сил України.

У повідомленні на сторінці УТМР також зазначається, що минулого року Міндовкілля погодило норми лише наприкінці мисливського сезону, а ліміти – лише для восьми областей. “Незважаючи на це, тільки дві ОВА (Миколаївська та Черкаська) дозволили провести полювання на хижаків та копитних”, – наголошують в УТМР. І хоча терміни були короткими, а території обмеженими, це продемонструвало, що ведення мисливського господарства під час воєнного стану не лише можливе, а й украй необхідне.

Читайте також: Всеукраїнська мисливська спілка закликає до своєчасного затвердження лімітів на полювання

Всеукраїнська рада УТМР на своїй сторінці у Facebook наголошує на важливості своєчасного погодження Міндовкіллям лімітів та норм використання диких мисливських тварин. На їхню думку, це рішення матиме позитивний вплив на епізоотичну ситуацію в країні, підтримку мисливських господарств та загальне благополуччя України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *